Rozhľadňa na Hladkom vrchu

Kysuce

Rozhľadňa na Hladkom vrchu nad Zborovom nad Bystricou slúži ako pozorovacia, protipožiarna vyhliadka a je celoročne dostupná pre verejnosť. Vybudovali ju v nadmorskej výške 750 m n.m.

Na stavbu bola použitá kombinácia murovanej spodnej a drevenej vrchnej časti s oceľovými profilmi.

Nachádza sa tu jedna vyhliadková plošina odkiaľ budete mať výhľad na kopce Malej Fatry, ako na dlani. Obzvlášť zaujme Veľký Rozsutec. Za dobrého počasia môžeme pozorovať aj Malý Rozsutec a Stoh.

Autorom rozhľadne je Stanislav Mikovčák, ktorý sa tiež podieľal na architektonickom návrhu rozhľadne nad Starou Bystricou a na Marťákovom kopci v Zákopčí.

Vyhliadka je dostupná po všetkých navrhovaných trasách aj na horskom bicykli, lesné cesty môžu byť blatisté. Navrhujeme trasu z Krásna nad Kysucou, ktorá vedie väčšinou po hrebeni.

Priamo pred rozhľadňou sa nachádza verejné ohnisko. Všetky trasy sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Ako sa sem dostať:

Z Krásna nad Kysucou po trase Krásno nad Kysucou, Nám. Mieru – Rozhľadňa (čas výstupu 1:30, prevýšenie 369 m) – červená značka

Z Kysuckého Lieskovca po trase Kysucký Lieskovec – Rovne – Rozhľadňa na Hladkom vrchu (čas výstupu 2 hodiny, prevýšenie 377 m) – najprv žltá a potom červená značka

Z Klubiny po trase Klubina – Rovne – Rozhľadňa (čas výstupu 1:30, prevýšenie 305 m) – žltá značka

Nový turistický chodník sem vedie zo Zborova nad Bystricou po trase Zborov nad Bystricou, Základná škola – Rozhľadňa na Hladkom vrchu (čas výstupu 1 hodina, prevýšenie 305 m) – zelená značka

Verejná doprava:

Železničná zastávka Ochodnica, alebo Krásno nad Kysucou. V Zborove nad Bystricou odporúčame vystúpiť na zastávke pri Základnej škole a v Klubine zastávka Klubina, Lodňánek.

Kam v okolí?

10 km od Klubiny sa nachádza rozhľadňa na Bobovci nad Starou Bystricou a priamo v obci jediný a prvý orloj na Slovensku.

Údaje o trase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne a namerali sme ich na trase Klubina – Rovne – Rozhľadňa na Hladkom vrchu a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:10 km Čas:3 hod Stúpanie:307 m Klesanie:307 m Lokalita: Kysuce Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Zborov nad Bystricou, Krásno nad Kysucou, Klubina
Turistická
značka:
červená, žltá, zelená
Trasa: Klubina - Rovne - Rozhľadňa na Hladkom vrchu a späť.