Hrad Červený Kameň

Malé Karpaty

Preskúmajte rozprávkové miesto! Najkrajší hrad v Malých Karpatoch, Červený Kameň, je otvorený celoročne. Nenechajte si ujsť Burzu Starožitností! Nachádza len 10 km od mesta Modra. Dodnes patrí medzi najzachovalejšie a najnavštevovanejšie hrady na Slovensku. V súčasnosti sa tu nachádza múzeum, ktoré vyobrazuje život šľachty.

Hrad Červený Kameň

Zaujímavosti a stručne z histórie

Pre svoju priam rozprávkovú atmosféru sa Červený Kameň stal inšpiráciou pre filmárov. Nakrúcali sa tu mnohé filmy a rozprávky. Hrad spoznáte v snímkach Princezná Fantaghiro, Dračie srdce alebo Cinka Panna.

Už v 13. storočí stál na tomto mieste kamenný hrad, ktorý patril k sústave mnohých hradov medzi Bratislavou a Žilinou. Neskôr zanikol v 16. storočí. Červený Hrad bol vybudovaný v rokoch 1535 až 1557, vtedajším majiteľmi Fuggerovcami. Pevnosť do súčasnej podoby dobudoval po roku 1588 už nový majiteľ Mikuláš Pálffy.

Hrad Červený Kameň
Hrad Červený Kameň – foto: Župa BA

Otváracie hodiny a vstupné na hrade Červený Kameň

  • Hrad Červený Kameň je otvorený celoročne
  • Podrobné otváracie hodiny nájdete na oficiálnom webe múzea TU
  • Vstupné sa pohybuje na úrovni od 3,50€ do 7€
  • Kompletný cenník hľadajte priamo na stránke múzea
  • Návštevníkov poteší hradná kaviareň, vinotéka a reštaurácia

Medzi podujatiami je obľúbená burza starožitností

Na Červenom Kameni sa konajú celoročne atraktívne podujatia a medzi najobľúbenejšie patria: Dievčatko so zápalkami, Noc múzeí a galérií, Burza starožitností. Práve podujatie pre milovníkov starých vecí – Trh starožitností – sa teší najväčšej obľube a koná sa viackrát do roka, od mája až do októbra. Kompletný program podujatí sledujte TU.

Parkovanie a verejná doprava

Verejné parkovisko pred hradom v lokalite Červený Kameň. Najbližšia autobusová zastávka Častá, Červený Kameň.

Kam v okolí?

V blízkosti odporúčame navštíviť Smolenický zámok, Jaskyňu Driny, alebo Kaštieľ Budmerice. V Malých Karpatoch si napríklad naplánujte výlet na vrch Záruby, Vysokú, alebo Rozhľadňu Veľká Homoľa.

foto: Marcin Szala a Bratislavská župa


Lokalita Malé Karpaty
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Častá
Občerstvenie Taverna pod Baštou