Smolenický zámok

Malé Karpaty

Smolenický zámok je skutočne rozprávkový. Zaujímavosťou je, že na jeho mieste stál v minulosti stredoveký hrad, ktorý vznikol v 14. storočí. Na konci 18. storočia bol opustený a v 19. storočí vyhorel.

Zaujímavosti:

Zámok vybudovali na ruinách pôvodného hradu Pálfiovci v 20. storočí, patrí medzi naše najmladšie pamiatky. Nachádza sa neďaleko obce Smolenice.

Smolenický zámok je v súčasnosti majetkom Slovenskej akadémie vied a pre prehliadky je sprístupnené dolné nádvorie, niektoré časti zámockej záhrady a vyhradené miestnosti.

Organizujú sa tu svadby a tiež medzinárodné vedecké konferencie, z ktorých sa financuje celková údržba.

Ako sa dostať na Smolenický zámok?

Nachádza sa priamo nad obcou Smolenice, približne 20 km od Trnavy. Z centra Smoleníc, priamo od kostola sem vedie asfaltová cesta.

Virtuálna prehliadka:

Pozrite sa na okolie priamo zo zámockej veže.

Otváracie hodiny:

Info TU.

Každý deň okrem pondelka je počas prehliadok na dolnom nádvorí otvorený bufet.

Vstupné:

Info TU.

Parkovanie:

Parkovať odporúčame priamo v Smoleniciach pri kostole, ďalej už treba pokračovať pešo len niekoľko minút. Parkovisko sa nachádza aj priamo pred zámkom.

Kam v okolí?

Navštívte v blízkosti zámku anglický zámocký park, ktorý je voľne prístupný a ako jeden z mála zámockých parkov nebol nikdy oplotený.

Výlet môžete spojiť s návštevou jaskyňe Driny, ktorá je jediná sprístupnená na západnom Slovensku v Malých Karpatoch a nachádza sa neďaleko pri obci Smolenická Nová Ves.

Zľavy na pobyty na Slovensku
Dĺžka:1 km Čas:2 hod Lokalita: Malé Karpaty Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Smolenice
Trasa: Smolenice, kostol - Smolenický zámok - Zámocký park Občerstvenie: Koliba pod zámkom Web: https://smolenice.com/navstevnik/turistika/smolenicky-zamok/