Rozhľadňa Bachledka

Pieniny

Rozhľadňa Bachledka v Bachledovej dolina bola vybudovaná v roku 2011 a siaha do výšky 14 metrov. Nachádza sa vo výške 1109 m n.m. a má štyri poschodia s vyhliadkovými plošinami.

V spodnej časti rozhľadne sú vyryté výroky slávnych osobností – Sofokla, Viktora Huga či Marka Twaina. S každým poschodím sa výhľad na krajinu mení. Na tom najvyššom očaria podmanivé výhľady na Pieniny, hrebeň Spišskej Magury, hrebeň Belianskych Tatier a zopár vrcholcov vysokotatranských štítov.

Chodník korunami stromov Bachledka
Chodník korunami stromov Bachledka

Otváracie hodiny

Nájdete tu ďalekohľad a mapu, ktorá uľahčuje orientáciu v okolí. Návšteva vyhliadky je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Dostupná je bezplatne počas celého roka.

Trasa na Rozhľadňu Bachledka

Prístup je jednoduchý. Vyrážame po žltej značke z Bachledovej doliny a pokračujeme po trase Chodník korunami stromov – Rozhľadňa Bachledka.

Prídeme sem pešo po modro značenej hrebeňovke Spišskej Magury, po značených turistických chodníkoch z obcí Ždiar, Jezersko a Malá Frankovka. Ak sa vám nechce chodiť pešo, odvezte sa niektorým z lyžiarskych vlekov.

Rozhľadňa Bachledova dolina
Rozhľadňa Bachledka

Parkovanie a verejná doprava

Priamo v stredisku BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádzajú parkoviská (P1 a P2) s kapacitou až 1 000 parkovacích miest.

Záchytné parkovisko (P3) sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane cca 1,5 km od parkoviska P2. Autobusy odtiaľ kyvadlovo transportujú návštevníkov do strediska.

Parkovisko (P5) Malá Franková sa nachádza pod zjazdovkou Furmanec v obci Malá Franková (odbočka pri kostole v centre obce).

Parkovisko (P6) Jezersko sa nachádza na konci obce Jezersko. Odporúčame zvoliť cestu náučným chodníkom okolo Jezerského jazera, nie po zjazdovke.

Kam v okolí?

Pokiaľ obľubujete menej namáhavé prechádzky, môžete sa tešiť na známy Chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza neďaleko rozhľadne. Taktiež nájdete v blízkom okolí Jezerské jazero, lyžiarske strediská, či Múzeum Ždiarsky dom. Neďaleko navštívte Beliansku jaskyňu, Kostolík sv. Anny v Tatranskej Javorine, alebo Chatu Plesnivec.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Bachledova dolina – Chodník korunami stromov – Rozhľadňa Bachledova dolina.


Dĺžka:
3 km
Čas:
1 hod
Stúpanie:
252 m
Klesanie:
252 m
Lokalita Pieniny
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Bachledova dolina
Turistická značka modrá, žltá
Trasa Bachledova dolina - Chodník korunami stromov - Rozhľadňa Bachledka