Bachledova dolina

Pieniny Vysoké Tatry

Bachledova dolina je jednou z najkrajších a turisticky najvyhľadávanejších oblastí na hranici Pienin a Belianskych Tatier. Ponúka návštevníkom množstvo aktivít, ktoré môžu využiť počas celého roku. Tu je niekoľko atrakcii, ktoré môžete v Bachledovej doline zažiť.

Lanovka a Bachledka Ski & Sun

Pre všetkých lyžiarov a snowboardistov, Bachledova Dolina ponúka výborné lyžiarske podmienky v lyžiarskom stredisku Bachledka Ski & Sun. Mimo zimnej sezóny vás lanovka vyvezie na vrchol, odkiaľ môžete začať vašu turistiku či cyklotúru. Pre rodiny s deťmi je vhodná lyžovačka v stredisku Bachledova DENY.

Chodník korunami stromov
Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov

Medzi najobľúbenejšie atrakcie patrí Chodník korunami stromov, ktorý ponúka nezabudnuteľný zážitok z prechádzky vo výške až do 32 metrov nad zemou. Z chodníka je nádherný výhľad na okolitú prírodu a štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin, aj malebné Zamagurie.

Rozhľadňa Bachledova dolina
Rozhľadňa Bachledova dolina

Rozhľadňa Bachledova dolina

Rozhľadňa Bachledka v Bachledovej doline siaha do výšky 14 metrov. Nachádza sa vo výške 1109 m n. m. a má štyri poschodia s vyhliadkovými plošinami. V spodnej časti rozhľadne sú vyryté výroky slávnych osobností – Sofokla, Viktora Huga či Marka Twaina. S každým poschodím sa výhľad na krajinu mení.

Zimné a letné aktivity

V zime lyžovanie, skialp, bežkovanie a sánkovanie. V lete horské káry, e-bike, a podujatie Goralské folklórne slávnosti.

Penzión Patrik
Penzión Patrik

Ubytovanie v Bachledovej doline a okolí

Penzión Patrik v Ždiari
Penzión Šilon
Mountain Resort River

Kam na výlet v Bachledovej doline a okolí?

Belianska jaskyňa
Túra na Chatu Plesnivec
Výstup na Kopské sedlo
Chata pri Zelenom plese


Lokalita Bachledova dolina
Prístupový bod Ždiar
Rakytov
Veľká Fatra Rakytov
Chata pod Soliskom
Vysoké Tatry Chata pod Soliskom