Vyhliadka Bojnice

Bojnice

30 metrov vysoká Vyhliadka Bojnice je dostupná naozaj pre každého, či už pre rodinu, deti, alebo seniorov. Výhľady sú úžasné, dovidíte na Bojnice, Prievidzu, a hlavne sa vám odtiaľto naskytne krásny výhľad na Bojnický zámok. V článku nájdete aj aktuálny cenník pre tento rok.

Vyhliadková veža Bojnice je postavená z oceľových nosníkov, chodník a zábradlie z dreva. Zábradlie je vypletené, tak aby bol pohyb bezpečný aj pre deti. Priamo pod vyhliadkou sa nachádza drevený domček, kde sa platí vstupné a nájdete tu aj malý bufet.

Otváracie hodiny – Vyhliadka Bojnice

Vyhliadková veža Bojnice je otvorená od pondelka do piatka od 11:00 do 18:00 a cez víkend od 9:00 do 18:00. Otváracie hodiny sa môžu počas roka upraviť, viac sa dozviete na oficiálnej stránke prevádzkovateľa.

Vyhliadková veža Bojnice
Vyhliadka Bojnice – foto: Shutterstock

Vyhliadka Bojnice – cenník pre rok 2021

Dospelý – 10€
Dieťa 4-15r – 7,50€
ZŤP – 7,50€
ZŤP dieťa – 3,50€

Ako sa sem dostať?

Najkratšia trasa na Vyhliadku Bojnice vedie od autocampingu v Bojniciach, pešo ste hore asi za 20 minút. Na vyhliadku prídete aj od Bojnického zámku, napojte sa na žltú značku, ktorá vás dovedie do Autocampingu a odtiaľ pokračujte na vyhliadku.

Z areálu Bojnických kúpeľov po žltej značke, ktorá prechádza okolo kúpaliska a pokračuje po krížovej ceste. Peši ste odtiaľto hore asi za 40 minút. Cesta od campingu a kúpeľov vedie po novej asfaltovej ceste cez les. Prekonáva len veľmi mierne stúpanie a je bezbariérová.

Vyhliadka Bojnice
Vyhliadka Bojnice – foto FB Vyhliadková veža Bojnice

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie novovybudované parkovisko sa nachádza v lokalite Bojnice, autocamping.

Parkovať odporúčame na platenom centrálnom parkovisku v Bojniciach, s kapacitou 565 parkovacích miest. Nachádza sa na Kúpeľnej ulici, len niekoľko metrov od hlavných atraktivít mesta: Zámok Bojnice, Zoo Bojnice, kúpalisko Čajka a kúpele Bojnice a hlavného Hurbanovho námestia. To je známe svojou úžasnou lipovou alejou.

Najbližšia zastávka autobusu Bojnice, autocamping, alebo Bojnice, námestie. Železničná stanica v Prievidzi je vzdialená 3 km od Bojníc.

Kam v okolí?

Výlet na Vyhliadku Bojnice určite spojte s návštevou Bojnického zámku, alebo ZOO Bojnice. Navštívte Mineralogické a banícke múzeum v Boniciach a v obci Sebedražie Hornonitriansky banský skanzen.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Bojnice, autocamp. – Vyhliadka Bojnice a späť.

foto: Shutterstock, FB Vyhliadková veža Bojnice

Zľavy na pobyty na Slovensku

Dĺžka:2 km Čas:2 hod Stúpanie:60 m Klesanie:60 m Lokalita: Bojnice Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Bojnice
Turistická
značka:
žltá
Trasa: Bojnice, autocamp. - Vyhliadka Bojnice a späť Občerstvenie:

Salaš Vígľaš