Bystrická cyklomagistrála

Kysuce

Bystrická cyklomagistrála vedie z Krásna nad Kysucou cez Zborov nad Bystricou, Klubinu, Starú Bystricu až po Novú Bystricu. Všetky obce sú na cyklotrasu napojené.

Cyklochodník prechádza po telese bývalej lesnej železnice, ktorá v minulosti spájala Kysuce s Oravou. V zime chodník využívajú hlavne bežkári, trasa je tu pravidelne udržiavaná.

Magistrála vedie popri rieke Bystrica, prevažne okrajom lesa v tichom prostredí a väčšinou mimo hlavných frekventovaných ciest. Je teda bezpečná a len na niektorých miestach križuje hlavnú cestu.

Občerstvenie:

Pozdĺž trasy je otvorené v období cykloturistickej letnej sezóny, najväčší výber reštaurácií je v centre a v okolí obce Stará Bystrica. Na celej cyklotrase sú rozmiestnené informačné tabule, odpočívadlá, stojany na bicykle, stoly a drevené lavičky.

Parkovanie:

Pokiaľ plánujete začať v Krásne nad Kysucou a cestujete autom, môžete zaparkovať na parkovisku pri Mestskom úrade (za budovou Vlastivedného múzea).

Verejná doprava:

Železničná stanica v Krásne nad Kysucou je vzdialená približne 2,8 km od začiatku cyklotrasy.

Cyklobus zo Žiliny:

Počas letnej sezóny premáva do Krásna nad Kysucou a do Bystrickej doliny cyklobus. Cestovný poriadok nájdete TU.

Kam v okolí?

Po ceste odporúčame navštíviť Slovenský Orloj v Starej Bystrici, rozhľadňu na Bobovci, Skanzen vo Vychylovke, alebo priehradu Nová Bystrica.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Krásno nad Kysucou – Zborov nad Bystricou – Klubina – Stará Bystrica – Nová Bystrica a späť.


Dĺžka:
40 km
Čas:
4 hod
Stúpanie:
341 m
Klesanie:
341 m
Lokalita Kysuce
Náročnosť stredná
Prístupový bod Krásno nad Kysucou, Nová Bystrica
Trasa Krásno nad Kysucou - Zborov nad Bystricou - Klubina - Stará Bystrica - Nová Bystrica a späť
Občerstvenie Gazdovský šenk Bystrická reštaurácia Zbojnícka bašta