Rozhľadňa Trenčianska Závada

Považie

Úžasný výhľad na okolité kopce a krásna príroda. Miesto, kde si oddýchne celá rodina, aj dobrodružní cestovatelia. Rozhľadňa Trenčianska Závada je ideálna pre krátky a nenáročný výlet.

Vyhliadková veža je postavená na kopci Malý Jelenec (459 m n.m.), preto ju volajú aj Rozhľadňa na Malom Jelenci. Je postavená z dreva, má výšku takmer 25 metrov a je obklopená lesom a lúkami.

Rozhľadňa Trenčianska Závada ponúka výhľady na Strážovské vrchy, Biele Karpaty, Vršatské bralá, Považský Inovec, časť Malej Fatry, okolité obce a oblasť Považia.

Veža bola postavená v roku 2015 na poctu poštovej cesty Magna Via. Bola to cesta, ktorú vybudoval cisár Ferdinand I. Celkovo mala až 56 poštových staníc a merala viac ako 1 500 km. Z toho 520 km viedlo cez Slovensko.

Poštová cesta prechádzala Rakúskom, Slovenskom, Ukrajinou, Maďarskom a Rumunskom.

Po ceste na rozhľadňu neminiete Gazdovstvo Uhliská, kde si prídu na svoje deti, milovníci koní a domácich zvierat. Na najvyššom poschodí vyhliadky sa nachádzajú prehľadné informačné a grafické tabuľky, ktoré uľahčujú orientáciu v okolí.

Ako sa sem dostať?

Obec Trenčianska Závada sa nachádza 5 km od mesta Nemšová a 11 km od Dubnice nad Váhom.

Pekná lesná cesta sem vedie z obce Trenčianska Závada okolo Gazdovstva Uhliská. Na trase nájdete aj drevený turistický prístrešok a detské ihrisko.

Z obce ste hore pri rozhľadni do 20 minút. Celá trasa je veľmi pekne označená smerovými šípkami.

Parkovanie:

Pred gazdovstvom, v obci Trenčianska Závada.

Verejná doprava:

Najbližšia autobusová zastávka Nemšová, Trenčianska Závada.

Kam v okolí?

Navštívte Rozhľadňu Krivoklát, Hrad Vršatec, alebo Hrad Lednica.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Trenčianská Závada – Rozhľadňa Trenčianska Závada a späť.

Za fotky ďakujeme: Lenka Gáborová

Zľavy na pobyty na Slovensku

Dĺžka:3 km Čas:1:30 hod Stúpanie:130 m Klesanie:130 m Lokalita: Považie Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Trenčianska Závada
Trasa: Trenčianska Závada - Rozhľadňa Trenčianska Závada a späť Občerstvenie: Gazdovstvo Uhliská