Chodník v korunách stromov Bachledova dolina

Pieniny

Objavujte krásu Tatier priamo z korún stromov. Chodník v korunách stromov Bachledova dolina je bezbariérový a očarí celú rodinu aj dobrodružných cestovateľov.

Pre návštevníkov s deťmi, seniorov a pre všetkých, ktorí sa do korún stromov radi komfortne vyvezú, odporúčame použiť kabínovú lanovku, ktorá premáva z lokality Bachledova dolina.

Chodník korunami stromov Bachledka

Chodník v korunách stromov Bachledova dolina vám ukáže, v čom je príroda Spišskej Magury jedinečná. Z výšky korún stromov spoznáte tunajšie lesy. Stanete sa súčasťou lesného života a uvidíte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde.

Trasa:

Cesta má dĺžku viac ako 600 m a prevedie vás cez druhovo pestrý les, kde na vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia.

Výhľad:

Úplne si vás získa výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému budete mať ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.

Chodník korunami stromov Bachledka

Náučný chodník:

Pokiaľ dávate prednosť samoštúdiu, určite využijete veľké množstvo informačných tabúľ, ktoré si môžete nerušene preštudovať na niekoľkých zastávkach, nachádzajúcich sa na horizontálnej časti chodníka. Dozviete sa z nich zaujímavé informácie o faune, flóre a živote miestnych lesov, ich ochrane i ničivej sile počasia.

Sprievodca:

Prevádzkovateľ myslí aj na najmenších návštevníkov Bachledky, školy aj škôlky. Pre väčšie skupiny je tu ponuka sprievodcu – pracovníka Pieninského národného parku.

Ako sa sem dostať?

Novou kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny je chodník veľmi jednoducho prístupný. Celý areál je bezbariérový.

Turisticky sem prídete od parkoviska SKI areálu v Bachledovej doline po žltej značke a ďalej od sedla Malá Poľana po modrej (dĺžka výstupu približne 1 hodina).

Chodník korunami stromov Bachledka

Parkovanie:

Priamo v stredisku BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádzajú parkoviská (P1 a P2) s kapacitou až 1 000 parkovacích miest.

Záchytné parkovisko (P3) sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane cca 1,5 km od parkoviska P2. Autobusy odtiaľ kyvadlovo transportujú návštevníkov do strediska.

Parkovisko (P5) Malá Franková –  sa nachádza pod zjazdovkou Furmanec v obci Malá Franková (odbočka pri kostole v centre obce).

Parkovisko (P6) Jezersko –  sa nachádza na konci obce Jezersko. Odporúčame zvoliť cestu náučným chodníkom okolo Jezerského jazera, nie po zjazdovke.

Chodník korunami stromov Bachledka

Otváracie hodiny:

Chodník v korunách stromov Bachledova dolina je otvorený celoročne. Otváracie hodiny sa líšia v niektorých mesiacoch. Info TU.

Cenník:

Ušetríte pri zakúpení rodinnej vstupenky. Aktuálny cenník nájdete na oficiálnej stránke.

Lanovka z Bachledovej doliny:

Zjednodušte si cestu ku chodníku a použite pohodlnú lanovku TU.

Kam v okolí?

Navštívte Rozhľadňu v Bachledovej doline, Beliansku jaskyňu, Chatu Plesnivec, alebo Chatu pri Zelenom plese.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Bachledova dolina – Chodník korunami stromov Bachledka a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:3 km Čas:2 hod Stúpanie:300 m Klesanie:300 m Lokalita: Pieniny Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Bachledova dolina
Trasa: Bachledova dolina - Chodník korunami stromov a späť Občerstvenie: Bufet pod sedačkou La Gamba   Web: https://chodnikkorunamistromov.sk/