Bachledova dolina – chodník korunami stromov

Pieniny

Bachledova dolina a jej chodník korunami stromov očarí celú rodinu. Pozrite si cenník na aktuálnu sezónu a trasu. Ponúka jedinečný zážitok. Objavujte krásu Tatier priamo z korún stromov. Chodník je bezbariérový. Pre návštevníkov s deťmi, seniorov a pre všetkých, ktorí sa do korún stromov radi komfortne vyvezú, odporúčame použiť kabínovú lanovku, ktorá premáva z lokality Bachledova dolina.

Chodník v korunách stromov Bachledova dolina
Chodník korunami stromov Bachledova dolina

Chodník v korunách stromov Bachledova dolina vám ukáže, v čom je príroda Spišskej Magury jedinečná. Z výšky korún stromov spoznáte tunajšie lesy. Stanete sa súčasťou lesného života a uvidíte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde.

Chodník v korunách stromov Bachledova dolina má jednoduchú trasu a ponúka krásne výhľady

Cesta chodníkom má dĺžku viac ako 600 m a prevedie vás cez druhovo pestrý les, kde na vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia. Určite si vás získa výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému budete mať ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.

Chodník korunami stromov Bachledova dolina
Chodník korunami stromov Bachledova dolina

Náučný chodník a sprievodca

Pokiaľ dávate prednosť samoštúdiu, určite využijete veľké množstvo informačných tabúľ, ktoré si môžete nerušene preštudovať na niekoľkých zastávkach, nachádzajúcich sa na horizontálnej časti chodníka. Dozviete sa z nich zaujímavé informácie o faune, flóre a živote miestnych lesov, ich ochrane i ničivej sile počasia.

Prevádzkovateľ myslí aj na najmenších návštevníkov Bachledky, školy aj škôlky. Pre väčšie skupiny je tu ponuka sprievodcu – pracovníka Pieninského národného parku.

Ako sa sem dostať?

Novou kabínovou lanovkou z Bachledovej doliny je chodník veľmi jednoducho prístupný. Celý areál je bezbariérový. Pešo sem prídete od parkoviska SKI areálu v Bachledovej doline po žltej značke a ďalej od sedla Malá Poľana po modrej (dĺžka výstupu približne 1 hodina).

Chodník korunami stromov Bachledka
Chodník korunami stromov Bachledka

Parkovanie a verejná doprava v lokalite Bachledova dolina

Priamo v stredisku BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádzajú parkoviská (P1 a P2) s kapacitou až 1 000 parkovacích miest.

Záchytné parkovisko (P3) sa nachádza smerom do Ždiaru po ľavej strane cca 1,5 km od parkoviska P2. Autobusy odtiaľ kyvadlovo transportujú návštevníkov do strediska.
Parkovisko (P5) Malá Franková pod zjazdovkou Furmanec v obci Malá Franková (odbočka pri kostole v centre obce).
Parkovisko (P6) Jezersko na konci obce Jezersko. Odporúčame zvoliť cestu náučným chodníkom okolo Jezerského jazera, nie po zjazdovke.

Najbližšia autobusová zastávka Ždiar, Bachledova dolina a odtiaľ asi 15 minút pešo k lanovke.

Chodník korunami stromov Bachledova dolina
Chodník v korunách stromov – Bachledova dolina

Otváracie hodiny a cenník

Chodník v korunách stromov Bachledova dolina je otvorený celoročne. Otváracie hodiny sa líšia v niektorých mesiacoch. Info TU. Ušetríte pri zakúpení rodinnej vstupenky. Aktuálny cenník nájdete na oficiálnej stránke.

Lanovka z Bachledovej doliny

Zjednodušte si cestu ku chodníku a použite pohodlnú lanovku z Bachledovej doliny. Lanovka vás vyvezie takmer až pred vstupnú bránu Chodníka korunami stromov. Čas prevádzky lanoviek nájdete TU.

Kam v okolí?

Navštívte Rozhľadňu v Bachledovej doline, Beliansku jaskyňu, Chatu Plesnivec, alebo Chatu pri Zelenom plese.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Bachledova dolina – Chodník korunami stromov Bachledka a späť.


Dĺžka:
3 km
Čas:
2 hod
Stúpanie:
300 m
Klesanie:
300 m
Lokalita Pieniny
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Bachledova dolina
Trasa Bachledova dolina - Chodník korunami stromov a späť