Klin – socha Ježiša Krista

Orava

Rio De Janeiro je aj na SLOVENSKU! Socha Ježiša v Obci KLIN na ORAVE sľubuje VAU zážitok ✩ Pri obci Klin vyrástla najvyššia socha Ježiša Krista na Slovensku. Má výšku 9,5 metra a týči sa na vrchole Grapa v nadmorskej výške 686 m n.m.

Lokalita je prezývaná aj slovenské Rio De Janeiro, kde stojí vyššia a podobná socha.

Zaujímavosti:

Stvoriteľom slovenskej verzie je miestny ľudový rezbár Peter Ganobjak, výstavbu financoval Jozef Sroka. Socha má rozpätie rúk 7 metrov a hmotnosť aj s podstavcom je 23 ton.

Slovenský Ježiš Kristus je zatiaľ treťou kópiou slávnej brazílskej sochy na svete, druhou je 23 m vysoký Kristus Spasiteľ v portugalskom Lisabone.

Výhľady za pekného počasia sú tu neskutočné. Je odtiaľto krásny výhľad na obec Klin, Oravskú priehradu, Námestovo, Vavrečku, Suchú Horu, aj Roháče. Pri dobrom počasí dovidieť až do poľského Zakopaného na vrchol Giewont.

Otváracie hodiny:

Toto nezvyčajné a zaujímavé miesto je otvorené celoročne, ponúka možnosť krytého posedenia a pre mnohých aj priestor na zamyslenie.

Ako sa sem dostať?

Socha Ježiša Krista sa nachádza nad obcou Klin, na vrchole Grapa. Vedie sem cesta okolo futbalového ihriska. Klin je vzdialený asi 7 km od Námestova.

Parkovanie:

Takmer až ku soche sa dá dostať autom, kde zaparkujete na záchytnom parkovisku neďaleko dreveného prístreška. Ďalej pokračujete už len niekoľko minút pešo po Krížovej ceste.

Verejná doprava:

Najbližšia zastávka autobusu je v obci Klin pod názvom Klin, Jednota.  Odtiaľto ste pri soche asi za 30 minút.

Kam v okolí?

Navštívte Rozhľadňu Borová, Babiu Horu, Oravskú lesnú železnicu, alebo cyklotrasu Trstená – Nowy Targ.

Údaje o trase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Klin, Jednota – socha Ježiša Krista a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:3 km Čas:1 hod Stúpanie:131 m Klesanie:131 m Lokalita: Orava Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Klin
Trasa: Klin - socha Ježiša Krista Občerstvenie: Pizzeria Koliba