Rozhľadňa Špicák

Malá Fatra Strečno

Rozhľadňa na vrchu Špicák bola postavená na nádhernom vyhliadkovom mieste, nad obcou Strečno. Zo skalného brala môžeme pozorovať dokonca až štyri hrady v blízkom okolí Žiliny.

Výška vyhliadky je približne 8 metrov. Úplne to však postačí na to, aby ste mohli pozorovať Hrad Strečno priamo pod vyhliadkou. Pri dobrej viditeľnosti dovidíme na Starhrad, Budatínsky hrad a Lietavský hrad, tiež na časť Domašinského meandra, obce Nezbudská Lúčka, Strečno, Varín a mesto Žilina. Z pohorí sa nám ukáže hrebeň Malej Fatry a Strážovské vrchy.

Rozhľadňa Špicák

Zopár zaujímavostí

Priamo pred vyhliadkou Špicák láka na posedenie parádna lavička. Poseďte si a kochajte sa pozorovaním okolia z vtáčej perspektívy.

Rozhľadňa nad Strečnom je vybudovaná z dreva v tichom prostredí s jednou vyhliadkovou plošinou, na ktorej sú umiestnené mapy okolia. Vnútorné schodisko je nízke, preto vyšším osobám odporúčame dávať pri výstupe po schodoch pozor na hlavu.

Priamo pod rozhľadňou pribudlo drevené schodisko so zábradlím, z dôvodu lepšej dostupnosti a hlavne bezpečnosti návštevníkov.

Trasa na Rozhľadňu Špicák zo Strečna

Prístup je jednoduchý ale strmý. Výstup začíname na parkovisku pod Hradom Strečno. Prídeme sem po žltej značke zo Strečna a Nezbudskej Lúčky. Rátajte s dĺžkou výstupu do 30 minút.

Rozhľadňa Špicák

Parkovanie a verejná doprava

Na verejnom záchytnom parkovisku pod Hradom Strečno. Parkovisko je počas hlavnej turistickej sezóny spoplatnené. Zastávka autobusu sa nachádza pri potravinách v obci Strečno a zastávka vlaku v obci Nezbudská Lúčka. Spoje sem najčastejšie premávajú zo Žiliny.

Kam v okolí?

V blízkosti navštívte Hrad Strečno a Starhrad nad Domašínskym meandrom. Zo Strečna vedie turistická trasa na Chatu pod Suchým, Polom a na Kojšovský budzogáň. Spoznajte aj ďalšie rozhľadne v okolí Žiliny: Vyhliadka na Dubni, Rozhľadňa nad obcou Divinka a Rozhľadňa na Svederníckom vrchu.

Údaje o výstupe sú len informatívne a namerali sme ich na trase Nezbudská Lúčka / Strečno – Rozhľadňa Špicák.


Dĺžka:
1 km
Čas:
0:30 hod
Stúpanie:
241 m
Lokalita Strečno
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Nezbudská Lúčka, Strečno
Turistická značka žltá
Trasa Nezbudská Lúčka / Strečno - Rozhľadňa Špicák