Vyhliadková veža Trenčianska Závada

Biele Karpaty

Úžasný výhľad na okolité kopce a krásna príroda. Miesto, kde si oddýchne celá rodina, aj dobrodružní cestovatelia. Vyhliadková veža Trenčianska Závada je ideálna pre krátky a nenáročný výlet. Rozhľadňa je postavená na kopci Malý Jelenec (459 m n.m.), preto ju volajú aj Rozhľadňa na Malom Jelenci. Je postavená z dreva, má výšku takmer 25 metrov a je obklopená lesom a lúkami.

Vyhliadková veža Trenčianska Závada ponúka výhľady na Strážovské vrchy, Biele Karpaty, Vršatské bralá, Považský Inovec, časť Malej Fatry, okolité obce a oblasť Považia.

Rozhľadňa Trenčianská Závada
Rozhľadňa Trenčianská Závada

Veža bola postavená v roku 2015 na poctu poštovej cesty Magna Via. Bola to cesta, ktorú vybudoval cisár Ferdinand I. Celkovo mala až 56 poštových staníc a merala viac ako 1 500 km. Z toho 520 km viedlo cez Slovensko. Poštová cesta prechádzala Rakúskom, Slovenskom, Ukrajinou, Maďarskom a Rumunskom.

Po trase na rozhľadňu neminiete Gazdovstvo Uhliská, kde si prídu na svoje deti, milovníci koní a domácich zvierat. Na najvyššom poschodí vyhliadky sa nachádzajú prehľadné informačné a grafické tabuľky, ktoré uľahčujú orientáciu v okolí.

Vyhliadková veža Trenčianska Závada – Ako sa sem dostať?

Obec Trenčianska Závada sa nachádza 5 km od mesta Nemšová a 11 km od Dubnice nad Váhom.

Pekná lesná cesta na vyhliadku vedie z obce Trenčianska Závada, okolo Gazdovstva Uhliská. Na trase sa nachádza aj drevený turistický prístrešok a detské ihrisko. Z obce ste hore pri rozhľadni do 20 minút. Celá trasa je prehľadne označená smerovými šípkami, ktoré zjednodušujú navigáciu.

Parkovanie a verejná doprava

Verejné parkovisko priamo pred gazdovstvom, v obci Trenčianska Závada. Najbližšia autobusová zastávka Nemšová, Trenčianska Závada.

Kam v okolí?

Navštívte Rozhľadňu Krivoklát nad Bolešovom, Hrad Vršatec nad Vršatským Podhradím, Hrad Lednica, kopec Vápeč pri Hornej Porube, Trenčiansky hrad, alebo Štefánikovu vyhliadku v Trenčíne.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Trenčianská Závada – Vyhliadková veža Trenčianska Závada a späť.

Za fotky ďakujeme: Lenka Gáborová


Dĺžka:
3 km
Čas:
2 hod
Stúpanie:
130 m
Klesanie:
130 m
Lokalita Biele Karpaty
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Trenčianska Závada
Trasa Trenčianska Závada - Rozhľadňa Trenčianska Závada a späť
Občerstvenie Gazdovstvo Uhliská