Vyhliadková veža Brezno

Horehronie

Všetci milovníci Horehronia a krásnych výhľadov zbystrite pozornosť. Chcete sa pokochať skutočne nádhernou prírodou? Máme pre vás skvelý tip. Vyhliadková veža Brezno v lokalite Horné Lazy ponúka návštevníkom podmanivé výhľady najmä na Nízke Tatry, Veporské vrchy, Muránsku planinu a časť Horehronia. Výhľad z rozhľadne je vskutku impozantný a pohne srdcom každého milovníka hôr.

Vyhliadková veža Brezno – foto: OOCR Horehronie

Vedeli ste o tom, že Rozhľadňa nad Breznom je jedna z našich najvyšších vyhliadkových veží na Slovensku? Vyhliadka má výšku 40 metrov. Nachádza sa neďaleko obľúbeného turistického centra a v blízkosti Ski & Bike Mýto, Dedečkovej chaty a Pohanského.

Okrem vyhliadkovej veže pribudol na trase aj nový náučný chodník, ktorý má celkovo 5 zastavení. Je vhodný napríklad pre školskú výuku, alebo si vychádzku môžete spojiť so spoznávaním krás okolitej prírody Brezna. Na trase určite potešia aj lavičky a oddychové miesta. Banský náučný chodník začína presne tu.

Trasa na Rozhľadňu Brezno Horné Lazy

Výstup na novootvorenú rozhľadňu začíname v mestskej časti Banisko, pri rázcestníku Lazná dolina a trvá necelú hodinu. Pôjdeme po trase Brezno, Branisko – Horné Lazy – Rozhľadňa Brezno (prevýšenie 287 m) – červená značka a Banský náučný chodník

Rozhľadňa Brezno
Vyhliadková veža Brezno – foto: Shutterstock

Parkovanie a verejná doprava

Zopár parkovacích miest nájdete na ulici Branisko, pred začiatkom Banského náučného chodníka. Väčšie parkovisko sa nachádza priamo pred Nemocnicou s poliklinikou v Brezne. Železničná a autobusová stanica v Brezne, odtiaľto peši asi 30 minút do lokality Branisko.

Kam v okolí?

Navštívte Lesnícky skanzen Vydrovo pri Čiernom Balogu, Mestskú vežu Brezno, Rozhľadňu na Pustom vrchu, Rozhľadňu Zbojská, Cyklodreziny Horehronie, Rozhľadňu Polomské očko, alebo Ľupčiansky hrad nad Slovenskou Ľupčou.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme na trase Brezno, Branisko – Horné Lazy – Vyhliadková veža Brezno.


Dĺžka:
3 km
Čas:
1 hod
Stúpanie:
302 m
Lokalita Horehronie
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Brezno
Turistická značka červená
Trasa Brezno, Branisko - Horné Lazy - Vyhliadková veža Brezno