Medvedia štôlňa

Liptov

Pravé banské permoníkovo, určené pre celú rodinu. Zážitok, na ktorý budete dlho spomínať ponúka Medvedia štôlňa v Žiarskej doline v blízkosti obce Žiar.

Jedná sa o unikát, pretože Medvedia štôlňa je jediné sprístupnené banské dielo na Liptove.

Prejdete si spolu so sprievodcom miesta, ktoré človek tvrdou prácou vytvoril za desiatky rokov s vidinou získania zlata. Všetko v neopakovateľnej atmosfére s horiacim olejovým kahancom. Prevádzkovateľ štôlne sľubuje jedinečný zážitok.

Čelovú lampu taktiež dostanete pred vstupom do štôlne. Dĺžka sprístupnenej trasy je 400 metrov a v štôlni strávite asi 30 minút.

Otváracie hodiny:

Denne 10.00 – 16.00 hod. Podrobné info TU.

Vstupné:

Dospelí  6€
Dôchodcovia, študenti a deti  4€

Ako sa sem dostať?

Medvedia štôlňa sa nachádza na Liptove na začiatku Žiarskej doliny, približne 15 km od Liptovského Mikuláša a 3 km od obce Žiar.

Parkovanie:

Prístup je pomerne jednoduchý, zaparkovať môžete na centrálnom parkovisku v ústí Žiarskej doliny, približne 200 metrov od vstupu do štôlne.

Verejná doprava:

Autobusom sa doveziete z Liptovského Mikuláša, vystúpite na zastávke Žiar, Žiarska dolina a vydáte sa po modrej značke smerom na Žiarsku chatu. Po 20 minútach chôdze ste pri štôlni.

Kam v okolí?

Odporúčame pokračovať ďalej Žiarskou dolinou až na Žiarsku chatu, ktorá je otvorená celoročne. Výstup na chatu po modrej značke trvá približne do 1:30 hod.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Žiarska dolina, ústie – Medvedia štôlňa a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku
Dĺžka:1 km Čas:2 hod Stúpanie:25 m Klesanie:25 m Lokalita: Liptov Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Žiar
Turistická
značka:
modrá
Trasa: Žiarska dolina, ústie - Medvedia štôlňa a späť Občerstvenie: Salaš Žiar Žiarska Chata Web: http://www.stolna.sk/