Lúčanský vodopád

Liptov

Lúčanský vodopád sa nachádza priamo v obci Lúčky, pod vrcholom Veľký Choč. Spolu s piatimi vodopádmi na Slovensku bol vyhlásený za Národnú prírodnú pamiatku a je skutočne prekrásny. Určite ho môžeme zaradiť medzi naše najkrajšie vodopády, ktoré skrátka musíme navštíviť.

Vodopád je na Liptove veľkou raritou aj preto, že sa nachádza priamo uprostred obce Lúčky s veľmi dobrou dostupnosťou. Vodopád Lúčky je až 12 metrov vysoký, kaskádovitý a padá z okraja travertínovej terasy do malého jazierka. V jazierku sa môžete počas letných mesiacov na vlastnú zodpovednosť okúpať.

Lúčanský vodopád je obkolesený stromami, rastlinami a menším parkom pred jazierkom, čo mu dodáva rozprávkovú atmosféru. Lavičky v okolí možno využiť na oddych a kochanie sa okolitou prírodou. Okolie vodopádu je vhodné aj na prechádzky s vaším domácim miláčikom.  Vodopád v Lúčkach je dostupný po celý rok a vďaka termálnej vode nezamrzne ani v zime.

Lúčanský vodopád
Lúčanský vodopád

Ako sa sem dostať?

Vodopád v Lúčkach je vzdielný od Ružomberka približne 13 km a od Liptovského Mikuláša asi 20 km. Trasa priamo z obce je veľmi jednoduchá a nenáročná. Vodopád sa nachádza priamo v centre obce Lúčky v parku, oproti Jednote.

Lúčanský vodopád
Lúčanský vodopád

Parkovanie a verejná doprava

Malé parkovisko je dostupné v miestom parku, asi 40 metrov od Vodopádu Lúčky. Najbližšia autobusová zastávka Lúčky, Obecný úrad.

Kam v okolí?

Z Lúčok vedú turistické trasy na Veľký Choč, Liptovský hrad a k termálnemu jazierku Kalameny, kde sa dá po celý rok okúpať. Na Liptove a v bezprostrednom okolí navštívte Archeoskanzen Havránok, Prosiecku a Kvačiansku dolinu, Vodné mlyny Oblazy, Bešeňovské travertíny, Hrad Likava, alebo Svätojánsku rozhľadňu.

foto: Shutterstock, Ma-kovac

Zľavy na pobyty na Slovensku

Dĺžka:1 km Čas:1 hod Lokalita: Liptov Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Lúčky
Trasa: Lúčky, obec - Lúčanský vodopád a späť