Roklina Piecky

Slovenský raj

Roklina Piecky má pre každého turistu pripravenú výzvu v podobe kovového rebríka, ktorý prekonáva 13 metrov vysoký Veľký Vodopád. Rebrík je najdlhší v celom Slovenskom raji.

Bezpečnosť musí byť vždy na prvom mieste, preto vám odporúčame sa pohybovať po rebríkoch vždy jednotlivo a poriadne sa sústrediť na každý jeden krok.

Nezabudnite, že roklina je priechodná len jedným smerom, a to z dola nahor, proti toku potoka. Na viacerých miestach sa nachádzajú istiace pomôcky – kovové rebríky, stúpačky a reťaze.

Po výdatných zrážkach, alebo na jar, môže roklinou pretekať výrazne viac vody. Nepremokavú obuv určite odporúčame po celý rok. Piecky sú priechodné aj v zime, odporúčame obuť mačky.

Vodopády:

Medzi najväčšie lákadlá rokliny Piecky ďalej patria Kaskádový a Terasový vodopád. Obidva prekonávajú ďalšie kovové rebríky.

Cenník:

Vstup do všetkých roklín Slovenského raja je spoplatnený. Cenník TU.

Roklina Piecky trasa:

Vstup do rokliny nájdete 4,5 km od turistického centra Podlesok v smere na Stratenú, neďaleko hlavnej cesty.

Túra vedie po trase Píla, Piecky – Roklina Piecky – Glac, Malá Poľana – Malá Poľana, rázc. – Palc, rázc. – Píla, Piecky (čas okružnej trasy do 4 hod., prevýšenie 445 m) – najprv žltá a späť červená značka

Uzávera:

Celá trasa je sprístupnená celoročne. V zimných mesiacoch, kedy sa na chodníkoch a rebríkoch môže nachádzať ľad, odporúčame obuť mačky.

Parkovanie:

Parkovisko sa nachádza pri turistickom prístrešku, alebo na záchytnom platenom parkovisku v turistickom centre Podlesok.

Verejná doprava:

Najbližšia autobusová zastávka Hrabušice, rázc. Podlesok.

Kam v okolí?

V blízkosti odporúčame tiež Tomášovský výhľad, Kláštorskú roklinu, Roklinu Suchá Belá, Sokoliu dolinu, Veľký Sokol, alebo Ferratu HZS Kyseľ.

Údaje o dĺžke, čase a prevýšení sú len informatívne a namerali sme ich na trase Píla, Piecky – Roklina Piecky – Glac, Malá Poľana – Malá Poľana, rázc. – Palc, rázc. – Píla, Piecky.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:12 km Čas:5 hod Stúpanie:431 m Klesanie:431 m Lokalita: Slovenský raj Náročnosť: ťažká Prístupový
bod:
Píla, Piecky
Turistická
značka:
červená, žltá
Trasa: Píla, Piecky - Roklina Piecky - Glac, Malá Poľana - Malá Poľana, rázc. - Palc, rázc. - Píla, Piecky Občerstvenie: Občerstvenie pod Palcom