Zamkovského chata

Vysoké Tatry

Zamkovského chata patrí medzi najlepšie dostupné vysokohorské chaty v Tatrách. Túra na chatu zo Starého Smokovca cez Hrebienok je dostupná celoročne. Zamkovského chata ponúka tiež ubytovanie a občerstvenie. Trasy odtiaľto pokračujú na Téryho chatu a Skalnaté pleso.

Vďaka vynikajúcej polohe je Zamka obľúbená medzi malými aj veľkými turistami. Výlety sem vyhľadávajú nielen zdatní turisti, ale aj rodiny s deťmi, ktoré majú pri chate postavené detské ihrisko. V chate sa nachádza aj detský kútik.

Zamka má celoročnú prevádzku a kuchyňa ulahodí všetkým mlsným jazýčkom. Na výber máte bohatý výber teplých jedál, polievok a nápojov. Pre ubytovaných je na objednávku pripravená polpenzia.

Zamkovského chata

Otváracie hodiny a ubytovanie

Zamkovského chata má celoročnú prevádzku a je otvorená každý deň od 7:30 do 22:00. Izbu odporúčame rezervovať dostatočne dopredu na webe TU. Zamkovského chata disponuje 23 lôžkami a 2 prísteľkami. WC a sprchy s teplou vodou sú na chodbe.

Túra na Zamkovského chatu zo Starého Smokovca cez Hrebienok

Turistická trasa cez Hrebienok patrí medzi najdostupnejšie. Ideálna je dĺžka trasy cez Rainerovou chatu (čas výstupu 1 hodina, prevýšenie 247 m) – červená značka

Peši zo Starého Smokovca po trase Starý Smokovec, TEŽ – Hrebienok – Nad Rainerovou chatou – Zamkovského chata (čas výstupu do 2:30 hod., prevýšenie 531 m) – najprv zelená a potom červená značka

Veľmi pôsobivý je tiež turistický chodník z Tatranskej Lesnej po žltej značke cez dolinu a vodopády Studeného potoka. Pôjdete po trase Tatranská Lesná – Vodopády Studeného potoka – Rainerova chataNad Rainerovou chatou – Zamkovského chata (čas výstupu do 2:30, prevýšenie 549 m) – najprv žltá a potom zelená a červená značka

Chodník prechádza okolo Obrovského vodpádu, Rainerovej chaty a z Hrebienka sem môžete prísť aj cez Vodopády Studeného potoka.

Zamkovského chata

Lanovka Starý Smokovec Hrebienok

Pozemná lanovka premáva zo Starého Smokovca na Hrebienok celoročne v 30 min. intervaloch od 8:30 do 16:30 hod. Počas hlavnej turistickej sezóny v zime a v lete sa interval znižuje. Doba jazdy je približne 5 minút. Podrobný prevádzkový poriadok lanoviek v Tatrách nájdete TU.

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie verejné parkovisko v Starom Smokovci, pri žel. stanici, podzemné garáže v Starom Smokovci, alebo parkovisko pred kolibou v Novom Smokovci. Železničná a autobusová stanica v Starom Smokovci. Je vzdialená asi 10 minút pešou chôdzou od lanovky na Hrebienok.

Kam v okolí?

Zamkovského chata je lokalizovaná na frekventovaných turistických trasách, ktoré ďalej pokračujú na Téryho chatu v Malej Studenej doline, alebo cez Skalnatú chatu na Skalnaté pleso.

Údaje o dĺžke, čase a prevýšení sú len informatívne a namerali sme ich na trase z Hrebienka na Zamkovského chatu a späť.

foto: Zamkovského chata

Dĺžka:6 km Čas:4 hod Stúpanie:275 m Klesanie:275 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Starý Smokovec, Tatranská Lomnica
Turistická
značka:
červená, modrá, žltá, zelená
Trasa: Starý Smokovec - Hrebienok - Zamkovského chata a späť Občerstvenie: Zamkovského chata Web: http://www.zamka.sk/