Zamkovského chata

Vysoké Tatry

Zamkovského chata sa nachádza vo Vysokých Tatrách v Malej Studenej doline v nadmorskej výške 1475 m n.m.

Patrí medzi najnižšie položené vysokohorské chaty a vzdialená je necelú hodinu pešej túry z Hrebienka po červenej značke v smere na Skalnaté Pleso.

Zamkovského chata patrí medzi najnavštevovanejšie vo Vysokých Tatrách. Výlety sem vyhľadávajú nielen zdatní turisti, ale aj rodiny s deťmi, ktoré majú pri chate postavené detské ihrisko.

Chata má celoročnú prevádzku a kuchyňa ulahodí všetkým mlsným jazýčkom. Na výber máte bohatý výber teplých jedál, polievok a nápojov.

Ubytovanie odporúčame rezervovať na webe prevádzkovateľa. Chata disponuje 23 lôžkami a 2 prísteľkami. WC a sprchy s teplou vodou sú na chodbe.

Zamkovského chata je otvorená každý deň od 7:30 do 22:00.

Ako sa sem dostať?

Turistická trasa z Hrebienka patrí medzi najdostupnejšie. Pôjdete po trase Hrebienok – Nad Rainerovou chatou – Zamkovského chata (čas výstupu 1 hodina, prevýšenie 247 m) – červená značka

Peši zo Starého Smokovca po trase Starý Smokovec, TEŽ – Hrebienok – Nad Rainerovou chatou – Zamkovského chata (čas výstupu do 2:30 hod., prevýšenie 531 m) – najprv zelená a potom červená značka

Veľmi pôsobivý je tiež turistický chodník z Tatranskej Lesnej po žltej značke cez dolinu a vodopády Studeného potoka. Pôjdete po trase Tatranská Lesná – Vodopády Studeného potoka – Rainerova chataNad Rainerovou chatou – Zamkovského chata (čas výstupu do 2:30, prevýšenie 549 m) – najprv žltá a potom zelená a červená značka

Kde parkovať?

Na platenom záchytnom parkovisku v Starom Smokovci.

Verejná doprava:

Železničná a autobusová stanica v Starom Smokovci. Je vzdialená asi 10 minút pešou chôdzou od lanovky na Hrebienok.

Kam v okolí?

Zamka je lokalizovaná na frekventovaných turistických trasách, ktoré ďalej pokračujú na Téryho chatu v Malej Studenej doline, alebo hrebeňovkou na Skalnaté pleso.

Údaje o dĺžke, čase a prevýšení sú len informatívne a namerali sme ich na trase z Hrebienka na Zamkovského chatu a späť.

foto: Zamkovského chata


Dĺžka:6 km Čas:2 hod Stúpanie:275 m Klesanie:275 m Lokalita:Vysoké Tatry Náročnosť:stredná Prístupový
bod:
Starý Smokovec, Tatranská Lomnica
Turistická
značka:
červená, modrá, žltá, zelená
Trasa:Starý Smokovec - Hrebienok - Zamkovského chata a späť Občerstvenie:

Zamkovského chata

Web:http://www.zamka.sk/

Tajch Klinger

Banská Štiavnica
3 km2 hodľahká náročnosťChleb

Malá Fatra
9 km5 hodstredná náročnosťLúčanský vodopád

Chočské vrchy
1 km1 hodľahká náročnosť