Zamkovského chata

Vysoké Tatry

Zamkovského chata patrí medzi najlepšie dostupné vysokohorské chaty v Tatrách. Trasa má 3 km. Túra cez Hrebienok je dostupná celoročne do 1 hodiny.

Vďaka vynikajúcej polohe je veľmi obľúbená medzi malými aj veľkými turitami a patrí medzi najnavštevovanejšie. Výlety sem vyhľadávajú nielen zdatní turisti, ale aj rodiny s deťmi, ktoré majú pri chate postavené detské ihrisko.

Chata má celoročnú prevádzku a kuchyňa ulahodí všetkým mlsným jazýčkom. Na výber máte bohatý výber teplých jedál, polievok a nápojov.

Ubytovanie:

Odporúčame rezervovať dostatočne dopredu na webe TU. Chata disponuje 23 lôžkami a 2 prísteľkami. WC a sprchy s teplou vodou sú na chodbe.

Otváracie hodiny:

Zamkovského chata je otvorená každý deň od 7:30 do 22:00.

Trasa:

Turistická trasa cez Hrebienok patrí medzi najdostupnejšie. Ideálna je dĺžka trasy cez Rainerovou chatu (čas výstupu 1 hodina, prevýšenie 247 m) – červená značka

Peši zo Starého Smokovca po trase Starý Smokovec, TEŽ – Hrebienok – Nad Rainerovou chatou – Zamkovského chata (čas výstupu do 2:30 hod., prevýšenie 531 m) – najprv zelená a potom červená značka

Veľmi pôsobivý je tiež turistický chodník z Tatranskej Lesnej po žltej značke cez dolinu a vodopády Studeného potoka. Pôjdete po trase Tatranská Lesná – Vodopády Studeného potoka – Rainerova chataNad Rainerovou chatou – Zamkovského chata (čas výstupu do 2:30, prevýšenie 549 m) – najprv žltá a potom zelená a červená značka

Parkovanie:

Najbližšie verejné parkovisko v Starom Smokovci.

Verejná doprava:

Železničná a autobusová stanica v Starom Smokovci. Je vzdialená asi 10 minút pešou chôdzou od lanovky na Hrebienok.

Kam v okolí?

Zamkovského chata je lokalizovaná na frekventovaných turistických trasách, ktoré ďalej pokračujú na Téryho chatu v Malej Studenej doline, alebo na Skalnaté pleso.

Údaje o dĺžke, čase a prevýšení sú len informatívne a namerali sme ich na trase z Hrebienka na Zamkovského chatu a späť.

foto: Zamkovského chata

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:6 km Čas:2 hod Stúpanie:275 m Klesanie:275 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Starý Smokovec, Tatranská Lomnica
Turistická
značka:
červená, modrá, žltá, zelená
Trasa: Starý Smokovec - Hrebienok - Zamkovského chata a späť Občerstvenie: Zamkovského chata Web: http://www.zamka.sk/