Lanovka na Hrebienok

Vysoké Tatry

Na Hrebienok s deťmi pohodlne lanovkou? Cenník, cestovný poriadok či miesto na parkovanie? Lanovka na Hrebienok ušetrí čas, ak idete na túru napríklad na Zamkovského chatu, Zbojnícku chatu, alebo Téryho chatu.

Hrebienok

Cestovný poriadok a prevádzková doba:

Pozemná lanovka premáva zo Starého Smokovca na Hrebienok celoročne v 30 min. intervaloch od 8:30 do 16:30 hod. Počas hlavnej turistickej sezóny v zime a v lete sa interval znižuje. Doba jazdy je približne 5 minút. Podrobný prevádzkový poriadok lanoviek v Tatrách nájdete TU.

Cenník lanovky:

Obojsmerný lístok vychádza na 9€ a dieťa od 6 rokov 7€. Cez GOPASS kartu sa dá na lístku ušetriť aj 3€. Deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby majú jazdu bezplatne. Lístky sú neprenosné. V cene lístka nie je zahrnuté poistenie na hory. Podrobný cenník lanoviek na túto sezónu TU.

Lanovka na Hrebienok
Zľavy na pobyty na Slovensku

Kam na túru z Hrebienka?

Ľadový dóm Hrebienok 2020/2021
Tatranský ľadový dóm
Téryho chata
Téryho chata
Zamkovského chata
Zamkovského chata
Zbojnícka chata
Zbojnícka chata
Rainerova chtata
Rainerova chata
Vodopády Studeného potoka
Vodopády Studeného potoka
Skalnaté pleso
Skalnaté pleso
Slavkovský štít
Slavkovský štít
Skalnatá chata
Skalnatá chata

História lanovky na Hrebienok:

Pozemná lanovka začala premávať v roku 1908, následne bola rekonštruovaná v rokoch 1951 a 1967. Lanovka v súčasnej zmodernizovanej podobe premáva od roku 2007.

Technické parametre:

Trať má rozchod koľajníc 1000 mm. Rovnaký sa používa na zubačke, alebo na tatranských električkách. Trať lanovky na Hrebienok má dĺžku 1937 metrov, prekonáva prevýšenie 247 metrov. Za hodinu prepraví až 1600 osôb.

Parkovanie:

V Starom Smokovci na platených parkoviskách. Parkovisko pri železničnej a autobusovej stanici. Parkovisko v lokalite Nový Smokovec.

Verejná doprava:

Autobusová a železničná stanica Starý Smokovec.

foto: vt.sk, Shutterstock a Tatransky

Zľavy na pobyty na Slovensku


Lokalita: Vysoké Tatry