Hrebienok

Vysoké Tatry

Hrebienok ponúka veľa možností na turistiku a zážitky. Výstup zjednoduší napríklad Lanovka na Hrebienok a každoročne priláka Ľadový dóm. Turistické trasy z Hrebienka pokračujú na Rainerovu chatu, Vodopády Studeného potoka. Okolo Obrovského vodopádu prechádza chodník na Zamkovskú chatu.

Ako sa dostať na Hrebienok? Lanovka zo Starého Smokovca

Lanovka na Hrebienok premáva zo Starého Smokovca v 30 min. intervaloch. Počas hlavnej letnej a zimnej sezóny sa intervaly skracujú. Prídeme sem pešo zo Starého Smokovca po zelenej značke, asi za 45 minút. Mimo snehovej pokrývky je cesta na Hrebienok bezbariérová a dostupná aj s kočíkom, alebo na bicykli, po asfaltke zo Smokovca.

Lanovka na Hrebienok

Zážitky v okolí

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Kam na túru s deťmi z Hrebienka?

Rainerova Chata

Rainerova chata je unikátnou nielen vďaka tomu, že je najstaršou, ale tiež najmenšou chatou na slovenskej strane Vysokých Tatier. Postavil ju v roku 1865 uhorský podnikateľ Ján Juraj Rainer a od svojho vzniku mala slúžiť ako útulňa pre turistov. Trasa z Hrebienka je vhodná aj pre deti. V zime pri nej chatár Peter Petras vybuduje krásny betlehem zo snehu.

Rainerova chata

Ľadový dóm – Hrebienok

Každoročne priláka stovky tisíc návštevníkov, ktorí objavujú majstrovstvo rezbárov zo Slovenska, Česka, Poľska a mnohých ďalších krajín. Tatranský ľadový dóm je umiestnený v kupole o priemere 25 metrov. Jeho nádheru môžeme obdivovať každoročne, od novembra až do apríla.

Ľadový dóm Hrebienok 2023 2024
Ľadový dóm Hrebienok 2023 / 2024

Vodopády Studeného potoka

Vo Vysokých Tatrách sú vodopády Studeného potoka jedna z najkrajších a veľmi ľahko dostupných turistických atrakcií. Studenovodské vodopády si nenechajte ujsť na trase z Hrebienka na Rainerovu, alebo Zamkovského chatu. 

Vodopády Studeného potoka

Zamkovského chata

Vďaka vynikajúcej polohe je Zamka obľúbená medzi malými aj veľkými turistami. Výlety sem vyhľadávajú nielen zdatní turisti, ale aj rodiny s deťmi, ktoré majú pri chate postavené detské ihrisko. V chate vybudovali detský kútik a poteší vždy skvelá kuchyňa.

Zamkovského chata

Vysokohorské túry z Hrebienka

Slavkovský štít

Nie nadarmo sa hovorí, že zo Slavkovského štítu je najkrajší výhľad vo Vysokých Tatrách. Pozorovať odtiaľto môžeme Veľkú Studenú dolinu, Zbojnícku chatu, masív Prostredného hrotu, vrchol Bradavicu, Východnú Vysokú a Gerlachovský štít (2655 m n.m.).

Slavkovský štít

Téryho chata

Téryho chata je najvyššie položená chata s celoročnou prevádzkou vo Vysokých Tatrách. Postavili ju v Malej Studenej doline, vo výške 2 015 m n. m. Prístupová trasa vedie cez Hrebienok a Zamkovského chatu. Ponúka ubytovanie a občerstvenie pri Piatich Spišských plesách.

Téryho chata

Skalnaté pleso

Skalnaté Pleso sa nachádza sa v nadmorskej výške (1751 m n.m.) a je veľmi vyhľadávanou turistickou lokalitou vo Vysokých Tatrách, najmä pre ľahkú dostupnosť, krásne výhľady a množstvo chodníkov v okolí. Z Hrebienka sem prídeme po magistrále, okolo Zamkovského chaty. Odporúčame sa po ceste zastaviť na Skalnatej chate, ktorú prezývajú aj chata príbehov.

Skalnaté pleso

Zbojnícka chata

Chata je v prevádzke celoročne a ponúka ubytovanie a občerstvenie. Zbojníčka je ukrytá medzi mohutnými tatranskými vrcholmi – Slavkovský štítVýchodná Vysoká, Javorový štít a Svišťový štít.

Zbojnícka chata

Pozrite si ďalšie naše výbery

Autor: Lukáš Holzer


Dĺžka:
5 km
Čas:
1 hod
Stúpanie:
304 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Starý Smokovec
Turistická značka zelená
Trasa Starý Smokovec - Hrebienok