Banské múzeum v prírode v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica

Štôlňa Bartolomej a Slovenské banské múzeum v prírode v Banskej Štiavnici je najnavštevovanejšia lokalita v okolí tohto banského mesta. Nachádza sa hneď pri ceste, približne 1,5 km za Banskou Štiavnicou v smere na Štiavnické Bane.

Banské múzeum v prírode pri Banskej Štiavnici je rozdelené na povrchovú expozíciu, v ktorej sa nachádzajú banské stroje, pozostatky banských budov a náučná geologická expozícia.

Štôlňa Bartolomej:

Mnohých návštevníkov určite nadchne podzemná časť banského múzea, kde sfárame ako skutočný baník do štôlne Bartolomej. Oblečieme sa do plášťa, dostaneme prilbu, baterku a so sprievodcom vstúpime do podzemia, ako to robili v týchto priestoroch skutoční baníci.

Celá podzemná prehliadka štôlne trvá približne 100 minút, preto si nezabudnite zobrať so sebou teplé oblečenie a nepremokavú obuv.

V čase hlavnej turistickej sezóny v letných mesiacoch odporúčame prísť čo najskôr, pretože kapacita vstupov do štôlne je obmedzená.

Ako sa sem dostať?

Prídeme sem pešo z Banskej Štiavnice. V centre mesta na Radničnom námestí sa vydáme po červenej značke v smere na Tajch Klinger. Prejdeme cez Piargskú bránu, vyjdeme po schodoch okolo cintorína, a potom zídeme dole po Staronovej ulici k múzeu.

Parkovanie:

Platené parkovisko sa nachádza hneď pri hlavnej ceste, neďaleko vstupnej brány do Banského múzea.

Verejná doprava:

Autobusy sem premávajú z Banskej Štiavnice z Radničného námestia v smere na Štiavnické Bane, treba vystúpiť na zastávke Banské múzeum.

Otváracie hodiny:

Info TU.

Cenník:

Plné 8€
Zľavnené 4€/3€

Kam v okolí?

V Banskej Štiavnici môžete ďalej navštíviť napríklad Štôlňu Glanzenberg, Nový Zámok, Banskoštiavnickú kalváriu, Tajch Klinger, Tajch Ottergrund.


Dĺžka:
2 km
Čas:
2 hod
Lokalita Banská Štiavnica
Náročnosť stredná
Prístupový bod Banská Štiavnica
Trasa Banské múzeum v prírode - Štôlňa Bartolomej