Bludisko Stará Ľubovňa

Spiš Stará Ľubovňa

Dokážete prejsť najväčšie zelené bludisko v strednej Európe bez toho, aby ste sa stratili ? Príďte si to vyskúšať do Viktóriiných záhrad, priamo v meste Stará Ľubovňa.

Labyrint tvorí viac ako 20-tisíc sadeníc brestov a spletité uličky vám zamotajú hlavu. Najlepším sa ho podarí prejsť za pol hodinu. Stopnite si čas a zdieľajte svoj výsledok na Instagrame s hashtagom #turisticky.

Bludisko Stará Ľubovňa
Bludisko Stará Ľubovňa

Areál Viktóriiných záhrad

Pri vstupe vás privíta malý lesík, v ktorom sa nachádzajú zábavné atrakcie. Za lesíkom je rozsiahla lúka, stvorená pre rodinný piknik alebo vaše obľúbené športy. Na tejto ploche sa konajú aj kultúrne podujatia (koncerty, divadlá, letné kino a iné).

Bludisko Čertova skala – Stará Ľubovňa

Váš zrak okamžite upúta bludisko Čertova skala, ktoré sa rozprestiera v strede s rozlohou ako jedno futbalové ihrisko.

Oddýchnuť si môžete na drevených vyrezávaných lavičkách pod starodávnymi lampami. V areáli nájdete tiež bufet s letnou terasou, kde si môžete dať niečo pod zub, alebo sa osviežiť čapovanou Kofolou či pivom.

Šľachtický titul a hľadanie pokladu v bludisku

Bludisko ukrýva svoje tajomstvá a výzvy, ktoré treba prekonať, aby ste našli cestu von. Jeho príbeh vychádza z povesti o Čertovej skale.

Bludisko je rozdelené na 9 častí a každá z nich má svojho majstra. Tí majú pre každého prichystané úlohy. Ak sa vám podarí všetky úspešne splniť pri východe z bludiska na vás bude čakať titul Ľubovnianskeho rytiera, alebo Ľubovnianskej dámy.

Majstri vás kreatívnymi úlohami navedú do stredu bludiska, kde ako odmenu nájdete ten najkrajší výhľad na Ľubovniansky hrad.

Každý deň majstri umiestňujú vo svojej časti bludiska truhlicu s pokladom. Celkovo ich je 9 a poklad dostane ten, kto truhlicu objaví ako prvý.

Kde parkovať?

Do navigácie zadajte adresu, alebo kliknite na odkaz Levočská 27A, 064 01 Stará Ľubovňa a dostanete sa na platené parkovisko. Z parkoviska už poľahky prejdete do Viktóriiných záhrad.

Vstupné a otváracie hodiny

  • Vstup do areálu záhrad je bezplatný
  • Ceny vstupeniek do bludiska sa líšia podľa osoby návštevníka
  • Vstupenky si môžete kúpiť na mieste, alebo online na stránke prevádzkovateľa, kde nájdete aj aktuálny cenník.
  • V areáli záhrad organizujú rôzne podujatia a koncerty
  • Cena vstupného sa počas podujatí môže meniť
  • Bludisko sa otvára sezónne. Pre aktuálne otváracie hodiny kliknite tu

Kam v okolí?

autor: Alica, foto: FB Viktoriine zahrady


Lokalita Stará Ľubovňa
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Stará Ľubovňa