Popradské pleso

Vysoké Tatry

Trasa na Popradské pleso je dostupná celoročne. Východiskový bod túry môže byť Štrbské pleso, alebo zastávka električky. Turistami aj cyklistami veľmi obľúbené miesto vo Vysokých Tatrách, ponúka na výber až dve chaty na občerstvenie. Chatu pri Popradskom plese a Majláthovu chatu.

Popradské pleso je štvrté najväčšie v Tatrách, má hĺbku 17 metrov a rozlohu 6,88 ha. V limbovom háji neďaleko plesa sa nachádza Symbolický cintorín obetiam Vysokých Tatier a vedie k nemu žltá turistická značka. Okolo plesa sa prejdete po náučnom okružnom chodníku, z ktorého sa Vám naskytne nádherný výhľad na tatranské štíty. Môžete si tu posedieť na niektorej z lavičiek.

Popradské pleso

Trasa na Popradské pleso

Od železničnej zastávky tatranskej električky vedie až ku plesu asfaltová cesta. Je označená modrou turistickou značkou s dĺžkou do 1:30 hod.  Je prístupnená celoročne a mimo snehovej pokrývky je bezbariérová. Táto varianta je vhodná aj pre rodiny s deťmi a cyklistov. Na Popradské pleso po tejto trase prídete aj s kočíkom.

Trasa zo Štrbského plesa vedie po červenej značke. Chodník začína pri bývalom liečebnom dome Helios, neďaleko Štrbského plesa a má dĺžku do 1:30 hod. Jeho súčasťou je aj náučný chodník. Na tejto trase sa nachádza studnička. V čase snehovej pokrývky prechádza chodník zo Štrbského plesa od rázcestia Trigan po pleso (červená značka) lavínovým terénom. Použite od rázcestia Trigan zelenú značku.

Popradské pleso
Popradské pleso – chata

Symbolický cintorín

Odporúčame odbočiť na pamätné miesto a uctiť si obete Vysokých Tatier. Symbolický cintorín sa nachádza neďaleko plesa. Chodník je uzatvorený je od 1.11. do 14.6.

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie verejné parkovisko sa nachádza pred zastávkou tatranských električiek. Môže byť spoplatnené a v hlavnej sezóne kapacitne obsadené. Najbližšia železničná zastávka Popradské pleso, TEŽ.

Kam v okolí?

Značené turistické chodníky z Popradského plesa pokračujú na Hincovo pleso, Kôprovský štít, Chatu pod Rysmi, Rysy, alebo na Sliezsky dom, cez Sedlo pod Ostrvou.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Štrbské plseo – Popradské pleso a späť.

Dĺžka:5 km Čas:1:30 hod Stúpanie:262 m Klesanie:262 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Popradské pleso, zastávka TEŽ, Štrbské plseo
Turistická
značka:
červená, modrá, zelená
Trasa: Popradské pleso, zastávka TEŽ - Popradské pleso Občerstvenie: Horský hotel Popradské pleso Majláthova chata