Popradské pleso

Vysoké Tatry

Trasa na Popradské pleso je dostupná celoročne. Východiskový bod túry môže byť Štrbské pleso, alebo zastávka električky, TEŽ-Popradské pleso. Turistami aj cyklistami veľmi obľúbené miesto vo Vysokých Tatrách, ponúka na výber až dve chaty na občerstvenie. Chatu pri Popradskom plese a Majláthovu chatu.

Popradské pleso je štvrté najväčšie v Tatrách. V limbovom háji neďaleko plesa sa nachádza Symbolický cintorín obetiam Vysokých Tatier a vedie k nemu žltá turistická značka. Okolo plesa sa prejdete po náučnom okružnom chodníku, z ktorého sa Vám naskytne nádherný výhľad na tatranské štíty. Môžete si tu posedieť na niektorej z lavičiek.

Popradské pleso

Trasa na Popradské pleso

Od železničnej zastávky Popradské pleso-TEŽ vedie až ku plesu asfaltová cesta. Je označená modrou turistickou značkou s dĺžkou do 1 hod.  Je prístupnená celoročne a mimo snehovej pokrývky je bezbariérová. Táto varianta je vhodná aj pre rodiny s deťmi a cyklistov. Na Popradské pleso po tejto trase prídete aj s kočíkom.

Prídete sem od Štrbského plesa po červenej značke. Chodník začína pri bývalom liečebnom dome Helios, neďaleko Štrbského plesa a má dĺžku približne 1 hodinu. Jeho súčasťou je aj náučný chodník. Na tejto trase sa nachádza studnička. V čase snehovej pokrývky prechádza chodník zo Štrbského plesa od rázcestia Trigan po pleso (červená značka) lavínovým terénom. Použite od rázcestia Trigan zelenú značku.

Symbolický cintorín

Odporúčame odbočiť na pamätné miesto a uctiť si obete Vysokých Tatier. Symbolický cintorín sa nachádza neďaleko plesa. Chodník je uzatvorený je od 1.11. do 14.6.

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie verejné parkovisko sa nachádza pred zastávkou tatranských električiek. Môže byť spoplatnené a v hlavnej sezóne kapacitne obsadené. Najbližšia železničná zastávka Popradské pleso, TEŽ.

Kam v okolí?

Značené turistické chodníky z Popradského plesa pokračujú na Hincovo pleso, Kôprovský štít, Chatu pod Rysmi, Rysy, alebo na Sliezsky dom, cez Sedlo pod Ostrvou.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Štrbské plseo – Popradské pleso a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:10 km Čas:4 hod Stúpanie:262 m Klesanie:262 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Popradské pleso, zastávka TEŽ, Štrbské plseo
Turistická
značka:
červená, modrá, zelená
Trasa: Popradské pleso, zastávka TEŽ - Popradské pleso a späť Občerstvenie: Horský hotel Popradské pleso Majláthova chata