Popradské pleso

Vysoké Tatry

Trasa na Popradské pleso je dostupná celoročne. Východiskový bod túry môže byť Štrbské pleso, alebo zastávka električky TEŽ. Turistami aj cyklistami veľmi obľúbené miesto vo Vysokých Tatrách, ponúka na výber až dve chaty na občerstvenie. Chatu pri Popradskom plese a Majláthovu chatu.

Popradské pleso je štvrté najväčšie v Tatrách, má hĺbku 17 metrov a rozlohu 6,88 ha. V limbovom háji neďaleko plesa sa nachádza Symbolický cintorín obetiam Vysokých Tatier a vedie k nemu žltá turistická značka. Okolo plesa sa prejdete po náučnom okružnom chodníku, ktorý ponúkne nádherný výhľad na tatranské štíty. Môžete si tu posedieť na niektorej z lavičiek.

Popradské pleso

Trasa na Popradské pleso

Od železničnej zastávky tatranskej električky vedie až ku plesu asfaltová cesta. Je označená modrou turistickou značkou s dĺžkou do 1:30 hod.  Je prístupná celoročne a mimo snehovej pokrývky je bezbariérová. Táto varianta je vhodná aj pre rodiny s deťmi a cyklistov. Na Popradské pleso po tejto trase prídete aj s kočíkom.

Trasa zo Štrbského plesa po červenej. Chodník začína pri bývalom liečebnom dome Helios, neďaleko Štrbského plesa a má dĺžku do 1:30 hod. Jeho súčasťou je aj náučný chodník a studnička.

V čase snehovej pokrývky prechádza chodník zo Štrbského plesa od rázcestia Trigan po pleso (červená značka) lavínovým terénom. Použite od rázcestia Trigan zelenú značku.

Popradské pleso
Popradské pleso – chata

Symbolický cintorín

Neďaleko plesa sa nachádza pietne miesto, kde si v tichu uctime obete Vysokých Tatier. Chodník na Symbolický cintorín je uzatvorený je od 1.11. do 14.6.

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie verejné parkovisko pred zastávkou tatranských električiek. Môže byť spoplatnené a v hlavnej sezóne kapacitne obsadené. Najbližšia železničná zastávka Popradské pleso, TEŽ.

Kamera Popradské pleso

Aktuálne poveternostné podmienky a predpoveď počasia sledujte live priamo z Popradského plesa cez webkameru.

Kam v okolí?

Značené turistické chodníky z Popradského plesa pokračujú na Hincovo pleso, Kôprovský štít, Chatu pod Rysmi, Rysy, alebo na Sliezsky dom, cez Sedlo pod Ostrvou.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Štrbské pleso – Popradské pleso.

Decathlon - Turistika

Dĺžka:5 km Čas:1:30 hod Stúpanie:295 m Klesanie:30 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: ľahká Prístupový
bod:
Popradské pleso, zastávka TEŽ, Štrbské plseo
Turistická
značka:
modrá
Trasa: Popradské pleso, zastávka TEŽ - Popradské pleso Občerstvenie: Horský hotel Popradské pleso Majláthova chata  

Malý Rozsutec
Malá Fatra Malý Rozsutec
Sninský kameň
Vihorlat Sninský kameň