Sliezsky dom

Vysoké Tatry

Ako sa dostať na Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách? Túra z Tatranskej Polianky po asfaltovej ceste je možná s kočíkom, aj na bicykli. Vychutnajte si ubytovanie a reštauráciu v najvyššie postavenom horskom hoteli na Slovensku. V nadmorskej výške 1670 m n.m., pod Gerlachovským štítom (2655 m n.m.).

Krásnu scenériu okolia dotvára Velické pleso, okolo ktorého prechádza okružný chodník. Tu sa na brehu v špeciálne vybudovanom altánku počas návštevy Slovenska modlil pápež Ján Pavol II. Bolo to 3. júla v roku 1995. Pamätnú tabuľku na túto udalosť osadili pred vchodom do hotela.

Nad Velickým plesom môžeme pozorovať Velický vodopád, okolo ktorého pokračuje turistický chodník Velickou dolinou na Poľský hrebeň a Východnú Vysokú.

Sliezsky dom
foto: Shutterstock

Luxusné ubytovanie na Sliezskom dome

Horský hotel ponúka ubytovanie v 36 izbách a 8 apartmánoch. Chutnú kuchyňu naservírujú v hotelovej reštaurácii, alebo si zvoľte lacnejšiu variantu turistický bufet Sliezsky domček, ktorý nájdete za hotelom. Otvorené majú celoročne.

Ubytovanie so zľavou až 28%, spolu s wellnesom, môžete pohodlne rezervovať priamo tu.

Hotel Sliezsky dom
Hotel Sliezsky dom

Túra na Sliezsky dom z Tatranskej Polianky

Pešo z Tatranskej Polianky cez Velickú poľanu – Sliezsky dom (do 2 hod., prevýšenie 680 m) – zelená značka

Chodník zo Starého Smokovca, TEŽ cez Rázcestie nad Zrubami – Velická poľana – Sliezsky dom (čas výstupu do 2:30 hod., prevýšenie 690 m) – najprv žltá a potom zelená značka

Z Hrebienka po červenej značke do 2:30 hod., alebo od Popradského plesa cez Sedlo pod Ostrvou a Batizovské pleso do 4 hod. Tatranská magistrála je dostupná celoročne v závislosti od poveternostných podmienok.

Sliezsky dom na bicykli

Naviguje modrá cyklotrasa po asfaltovej ceste priamo z Tatranskej Polianky. Má dĺžku 7 km a prevýšenie 680 m. Táto varianta je vhodná aj pre rodiny s deťmi, po tejto trase prídete s kočíkom.

Sliezsky dom
foto: Sliezsky dom

Parkovanie a verejná doprava

Najbližšie verejné parkovisko v Tatranskej Polianke nad kostolom, alebo na ceste do Velickej doliny, pred závorou. Počas priaznivých poveternostných podmienok je možné parkovať priamo pred hotelom. Parkovanie musí dopredu potvrdiť recepcia hotela.

Železničná zastávka Tatranskej električky v Tatranskej Polianke a autobusová zastávka Vysoké Tatry, Tatranská Polianka.

Kam v okolí?

Turisti z tohto miesta často podnikajú výstupy s vodcom na najvyšší vrchol Slovenska – Gerlachovský štít (2655 m n. m.). Turistické chodníky od Sliezskeho domu pokračujú na Poľský hrebeň a Východnú Vysokú. Po Tatranskej magistrále prejdete cez Sedlo pod Ostrvou na Popradské pleso, alebo cez Hrebienok na Skalnaté pleso.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Tatranská Polianka – Sliezsky dom.

foto: Shutterstock, Sliezsky dom


Dĺžka:
5 km
Čas:
2 hod
Stúpanie:
680 m
Klesanie:
5 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Tatranská Polianka
Turistická značka zelená
Trasa Tatranská Polianka - Sliezsky dom
Občerstvenie Sliezsky domček - turistická reštaurácia