Sedlo pod Ostrvou

Vysoké Tatry

Hľadáte celoročne dostupný chodník vo Vysokých Tatrách? Túra na Sedlo pod Ostrvou začína priamo nad Popradským plesom vo výške 1966 m n.m. Pre túto trasu neplatí zimná uzávera. Toto veľmi vyhľadávané a obľúbené miesto sa nachádza na atraktívnej Tatranskej magistrále medzi Popradským plesom, Batizovským plesom a Sliezskym domom.

Výstup do sedla je schodný bez akýchkoľvek reťazí, alebo istiacich pomôcok. V zime môže byť chodník namrznutý, odporúčame mačky a paličky. Trasu od Štrbského, resp. Popradského plesa určite zvládnu aj deti. Napriek tomu, že chodník prekonáva náročné stúpanie, po celý čas traverzuje a odkrýva nádherné panoramatické výhľady. Pripomíname, že oficiálny turistický chodník vedie len do sedla a nie na vrchol Ostrvy (1984 m.n.m.).

Sedlo pod Ostrvou
foto: Turisticky

Túra Štrbské pleso – Popradské pleso – Ostrva

Trasa Popradské pleso – Sedlo pod Ostrvou (čas chôdze hore do 2 hod., prevýšenie 462 m) – červená značka

Najobľúbenejšia je trasa zo Štrbského plesa cez Popradské pleso a ďalej na sedlo pod Ostrvou. Štrbské pleso, odbočka pri Heliose – Trigan – Popradské pleso – Sedlo pod Ostrvou (čas chôdze tam do 3:30 hod., prevýšenie 666 m) – červená značka (v zime od rozcestníka Trigan najprv po zelenej a potom po červenej)

Dlhšia a náročnejšia trasa sem vedie po tatranskej magistrále od Sliezskeho domu. Sliezsky domBatizovské pleso – Ostrva (čas chôdze tam 3 hodiny, prevýšenie 493 m) – červená značka

Prídete sem aj z Vyšných Hágov. Vyšné Hágy – Batizovské pleso – Ostrva ( čas chôdze do 4:30 hod., prevýšenie 1020 m ) – žltá a červená značka. Pripomíname, že turistický chodník Vyšné Hágy – Batizovské pleso (žltá značka) je uzatvorený od 1.11. do 14.6.

Sedlo pod Ostrvou

Parkovanie a verejná doprava

V lokalite Popradské pleso, TEŽ, alebo na platenom záchytnom parkovisku na Štrbskom plese. Vo Vyšných Hágoch pred žel. stanicou. Verejná doprava – žel. stanica Štrbské pleso, Popradské pleso, alebo Vyšné Hágy.

Kam v okolí?

Cestou na Popradské pleso sa nachádza aj pietne miesto obetiam Vysokých Tatier – Symbolický cintorín. Z Popradského plesa pokračujú turistické chodníky na Veľké Hincovo pleso, Kôprovský štít, prípadne na Chatu pod Rysmi a Rysy.

Údaje o čase, dĺžke a prevýšení sú len informatívne. Namerali sme ich na trase Popradské pleso, zastávka TEŽ – Popradské pleso – Sedlo pod Ostrvou a späť.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Dĺžka:14 km Čas:7 hod Stúpanie:711 m Klesanie:711 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: stredná Prístupový
bod:
Štrbské pleso, Popradské Pleso, Sliezsky Dom
Turistická
značka:
červená, žltá, zelená
Trasa: Popradské pleso, zastávka TEŽ - Popradské pleso - Sedlo pod Ostrvou a späť Občerstvenie:

Chata pri Popradskom plese