Kam na výlet na Orave?

Orava

Orava je pokojná, nedotknutá a malebná. Áno, a skutočne je na Orave aj dobre aj zdravo, ako sa spieva v ľudovej piesni. Môžete sa o tom presvedčiť sami. Dokonca sa v jednej oravskej obci môžete pokochať obrovskou sochou Krista. Pozrite sa s nami kam vyrazíte na výlet na Orave. Toto sú zaručene najkrajšie miesta.

Oravský hrad
Oravský hrad – foto Shutterstock

Orava patrí medzi najkrajšie rázovité oblasti Slovenska. Oplýva tradičnou architektúrou a tiež sa kultúrne líši od zvyšku Slovenska. Hoci patrí k najchladnejším oblastiam Slovenska, má čo ponúknuť turistom. Poskytuje množstvo príležitostí na oddych, turistiku a zábavu. Prinášame vám najkrajšie miesta Oravy, ktoré musíte navštíviť.

Slanický ostrov
Slanický ostrov – Shutterstock

90 – minútová zážitková plavba loďou po Oravskej priehrade a následná prehliadka Slanického ostrova je jednou z top atrakcii na Orave. Kroky turistov smerujú najskôr tam. Oravská priehrada je pekné miesto na oddych a turistiku situované v príjemnom prostredí. Je tam množstvo aktívneho vyžitia, či už v zime, alebo v lete. Prechádzky, rafting, kajakovanie, člnkovanie a mnohé iné športové vyžitie čaká na vás práve na tomto mieste. Oravská priehrada má prezývku aj Oravské more.

Slanický ostrov je jedna z top atrakcii nachádzajúcich sa uprostred Oravskej priehrady. V centre ostrova je situovaný kostol, ktorý láka všetkých návštevníkov. Nazývaný je aj ostrovom umenia. Ak nemáte dosť plavby a zážitkov z lode,  môžete splavovať aj rieku Orava.

Múzeum Oravskej Dediny
Múzeum Oravskej Dediny – Shutterstock

Múzeum Oravskej dediny v prírode v Zuberci je situované v tichom prostredí Roháčskych Tatier. Odráža miestnu architektúru a kultúru dávnej histórie Oravy a tiež tradičný život obyvateľov tohto regiónu v minulosti. Areál je rozčlenený na tri hlavné časti: Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica a Goralské lazy. Nájdete tu typické hospodárske, sakrálne, obytné, remeselné objekty patriace ku kultúrnemu a prírodnému dedičstvu Oravy.

Oravský hrad
Oravský hrad

Oravský hrad – je veľkým pokladom, nielen na Orave, ale aj v rámci strednej Európy. Je jedným z najkrajších zachovalých hradov na Slovensku. Má veľmi bohatú minulosť, najmä v súvislosti s Uhorskom. Zaručene tento zachovalý komplex poskytuje pastvu pre oči. Dominanta sa týči nad obcou Oravský Podzámok pri rieke Orava.

Klin Socha Ježiša Krista
Socha Ježiša Krista

Obec Klin a socha Krista. Chcete si pozrieť sochu Krista podobnú tej v Rio De Janeiro na vlastné oči? Zamierte do oravskej obce Klin. Jej výška je takmer 10 metrov a momentálne je najväčšou sochou Krista na Slovensku. Na svete sa takýchto sôch veľa nenachádza a práve oravská obec sa môže pochváliť týmto symbolickým unikátom. Nachádza sa v upravenom a príjemnom kvetinovom a zelenom prostredí.

Kam na výlet na Orave? Tipy na výlet

Orava patrí k najkrajším kútom Slovenska, ktoré rozhodne musíte navštíviť. Kliknite na obrázok a inšpirujte sa ďalšími krásnymi miestami na Orave:

Rozhľadňa Borová
Rozhľadňa Borová nad Tvrdošínom

autor: Natália Bosáková


Lokalita Orava