Vodopád Lúčky

Liptov

Lúčanský vodopád sa nachádza priamo v obci Lúčky, pod vrcholom Veľký Choč. Spolu s piatimi vodopádmi na Slovensku bol vyhlásený za Národnú prírodnú pamiatku a je skutočne prekrásny. Určite ho môžeme zaradiť medzi naše najkrajšie vodopády, ktoré skrátka musíme navštíviť. Obdivujte najvyšší travertínový vodopád na Slovensku.

Lúčanský vodopád
Vodopád Lúčky

Vodopád Lúčky je na Liptove veľkou raritou aj preto, že sa nachádza priamo uprostred obce Lúčky s veľmi dobrou dostupnosťou. Je až 13 metrov vysoký, kaskádovitý a padá z okraja travertínovej terasy do malého jazierka. Počas letných mesiacov sa v jazierku môžeme ovlažiť.

Lúčanský vodopád je obkolesený stromami, rastlinami a menším parkom pred jazierkom, čo mu dodáva rozprávkovú atmosféru. Lavičky v okolí možno využiť na oddych a kochanie sa okolitou prírodou. Okolie vodopádu je vhodné aj na prechádzky s vaším domácim miláčikom. Vodopád v Lúčkach je dostupný po celý rok a vďaka termálnej vode nezamrzne ani v zime.

Lúčanský vodopád
Vodopád Lúčky

Ako sa sem dostať?

Vodopád v Lúčkach je vzdialený od Ružomberka približne 13 km a od Liptovského Mikuláša asi 20 km. Trasa priamo z obce je veľmi jednoduchá a nenáročná. Vodopád sa nachádza priamo v centre obce Lúčky v parku, oproti Jednote.

Parkovanie a verejná doprava

Malé parkovisko je dostupné v miestom parku, asi 40 metrov od Vodopádu Lúčky. Najbližšia autobusová zastávka Lúčky, Obecný úrad.

Kam v okolí?

Z Lúčok vedú turistické trasy na Veľký Choč, Liptovský hrad a k termálnemu jazierku Kalameny, kde sa môžeme celý rok okúpať. Na Liptove a v bezprostrednom okolí navštívte Archeoskanzen Havránok, Prosiecku a Kvačiansku dolinu, Vodné mlyny Oblazy, Bešeňovské travertíny, Hrad Likava, alebo Svätojánsku rozhľadňu.

foto: Shutterstock, Ma-kovac


Dĺžka:
1 km
Čas:
1 hod
Lokalita Liptov
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Lúčky
Trasa Lúčky, obec - Lúčanský vodopád a späť