Dobrodružný výlet do Vydrovskej doliny

Horehronie

Prechádzka náučným lesom, Dobročský prales pre verejnosť, Drevorubačský ding a Zlatý ošiaľ vo Vydrove. Pre koho sú výlety vhodné? Pre všetkých nadšencov prírody, histórie, kultúry, tajomstiev Slovenska! 

V článku nájdete bohatú ponuku zaujímavých aktivít, ktoré organizátori opäť pripravili aj v tomto roku. Novinkou je možnosť viacdňového výletu na táborisku priamo v Lesníckom skanzene. Vychutnajte si zážitkový rodinný výlet na Horehroní.

Teší sa na Vás sprievodkyňa Lesníckym skanzenom Linda a ľudoví majstri, ktorí predvedú svoju tvorbu a naučia deti tradičné remeslá priamo vo Vydrovskej doline. V prípade Vášho záujmu o stravovanie chutné jedlo zabezpečia v kolibe Handelec.

Prechádzka náučným lesom

Trvanie: 2 hodiny

Odporúčaný vek: 4 – 99 rokov

Miesto konania: Vydrovská dolina

Max. počet: 25 osôb/skupina.

Na 5 km dlhom chodníku lesného času, sa dozviete ako porozumieť lesu, rozumne ho využívať a chrániť. Lesní obyvatelia i lesná víla sa objavia v plnej kráse. Lesníctvo, poľovníctvo a iné profesie späté s lesom vás poučia o svojich praktikách a histórii. Každý účastník získa pracovný list. Po jeho správnom vyplnení máte možnosť zapojiť sa do súťaže o darček z Vydrovskej doliny.

Drevorúbačský ding

Trvanie: 1 – 1,5 hodiny

Odporúčaný vek: 8 – 99 rokov

Miesto konania: Vydrovská dolina

Zábavná súťaž o najlepšieho drevorubača s folklórnymi prvkami a zábavou. Súťažíte v troch disciplínach, kde zrovnáte svoje sily! -> Pílenie dreva, hod kľuchtov a zatĺkanie klincov.

Zlatý ošiaľ vo Vydrove

Trvanie: 1 hodina

Odporúčaný vek: 5 – 99 rokov

Miesto konania: Vydrovská dolina

Max. počet: 16 osôb

Spoznávanie dobrodružstva zlatokopov pri hľadaní pokladu vo Vydrovskej doline, kde najväčšia sopka Poľana, zanechala drahé kovy a nerasty. Spolu sa naučíme ryžovať zlato tradičnými zlatokopeckými panvicami. Každý zlatokop si vyryžované zlato odnesie domov!

Dobročský prales pre verejnosť

Trvanie: 2,5 – 3 hodiny

Miesto konania: Vydrovská dolina

Cena: 4 €/ dieťa do 15 rokov, 7 € dospelý, SKUPINKA menej ako 7 ľudí platí 40€/skupina

Tento príbeh sa odohráva tisícročia. V Dobročskom pralese sa dejú pozoruhodné veci: stromy sa medzi sebou rozprávajú, láskyplne opatrujú svojich potomkov a pomáhajú svojim susedom. Precíťte s nami tie silné vibrácie, ponorte sa do tajomného ticha a odhaľte pozdravy zveri. Len vy a prales, ako v rozprávke.

Výlety a aktivity objednáte tu:

Vydra – Vidiecka rozvojová aktivita

+421 901 764 766
tik@vydra.sk

Kam v okolí?


Lokalita Horehronie
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Čierny Balog, Vydrovo
Občerstvenie Koliba Vydrovo