Slavkovský štít

Vysoké Tatry

Túru na Slavkovský štít (2452 m n.m) začíname zo Starého Smokovca cez Hrebienok. Vyskúšajte tiež najnáročnejší beh na Slovensku a v strednej Európe. Tatranskú šelmu organizujú každoročne počas leta.

Nie nadarmo sa hovorí, že zo Slavkovského štítu je najkrajší výhľad vo Vysokých Tatrách. Počas turistiky a z vrchola môžeme pozorovať Veľkú Studenú dolinu, Zbojnícku chatu, masív Prostredného hrotu, vrchol Bradavicu, Východnú Vysokú a Gerlachovský štít (2655 m n.m.).

Na celej výstupovej trase z Hrebienka sa nenachádzajú žiadne reťaze, alebo stúpacie železá. Počas záverečného výstupu budeme prechádzať cez skalnatý, sutinový terén a ponad niekoľko žľabov. Treba na týchto miestach zvýšiť opatrnosť a v prípade namrznutého terénu odporúčame obuť mačky.

Slavkovský štít

Na Hrebienok lanovkou zo Starého Smokovca

Pokiaľ si chcete túru zjednodušiť, použite pozemnú lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok. Cenník a cestovný poriadok nájdete tu.

Výstup na Slavkovský štít z Hrebienka a Starého Smokovca

Na vrchol Slavkovského štítu vedie z Hrebienka modrá turistická značka. Východzími miestami túry sú Starý Smokovec, alebo Hrebienok.

Kratšia trasa z Hrebienka pokračuje cez Slavkovskú vyhliadku – Slavkovský štít (čas chôdze hore do 4 hod., prevýšenie 1207 m) – najprv červená a potom modrá značka

Výstup zo Starého Smokovca, TEŽ po trase Pod Slavkovským štítom – Slavkovská vyhliadka – Slavkovský štít (čas chôdze hore do 5 hodín, prevýšenie 1457 m) – modrá značka

Trasa zo Sliezskeho domu cez Rázcestie pod Slavkovským štítom – Slavkovská vyhliadka – Slavkovský štít (čas výstupu do 5:30 hod., prevýšenie 1277 m) – najprv červená a potom modrá značka

Slavkovský štít

Platí zimná uzávera

Chodník od Slavkovskej vyhliadky na Slavkovský štít je uzavretý od 1.11. do 31.5., počas zimnej uzávery Vysokých Tatier.

Slavkovská vyhliadka

Za pozornosť stojí aj Slavkovská vyhliadka, prezývaná Maximiliánka, ktorá po ceste ponúka možnosť zastaviť sa a pozorovať časť Veľkej Studenej doliny a Vodopády Studeného potoka. Orientáciu na tomto mieste uľahčí podrobná mapa okolia.

Parkovanie a verejná doprava

Verejné parkovisko v Starom Smokovci, neďaleko žel. stanice, alebo parkovací dom pri lanovke na Hrebienok. Autobusová a železničná stanica v Starom Smokovci, vzdialené sú 10 minút chôdze od pozemnej lanovky na Hrebienok.

Kam v okolí?

Turistické chodníky z Hrebienka pokračujú cez Vodopády Studeného potoka a Rainerovu chatu na Zamkovského chatu, Zbojnícku chatu, Téryho chatu, alebo cez Skalnatú chatu na Skalnaté pleso.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

Podcast – Slavkovský štít

Údaje o dĺžke a čase sú informatívne a namerali sme ich na trase Hrebienok – Pod Slavkovským Štítom – Slavkovská vyhliadka – Slavkovský štít.


Dĺžka:
6 km
Čas:
4 hod
Stúpanie:
1207 m
Klesanie:
30 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť ťažká
Prístupový bod Hrebienok, Starý Smokovec
Turistická značka červená, modrá
Trasa Hrebienok - Pod Slavkovským Štítom - Slavkovská vyhliadka - Slavkovský štít
Občerstvenie Reštaurácia Hrebienok Bilikova chata
Súbor GPX stiahnuť