Slavkovský štít

Vysoké Tatry

Výstup na Slavkovský štít (2452 m n.m) začíname zo Starého Smokovca, túra vedie cez Hrebienok. Vyskúšajte tiež najnáročnejší beh na Slovensku a v strednej Európe. Tatranskú šelmu organizujú každoročne počas leta.

Nie nadarmo sa hovorí, že zo Slavkovského štítu je najkrajší výhľad v Tatrách. Pozorovať odtiaľto môžeme Veľkú Studenú dolinu, Zbojnícku chatu, masív Prostredného hrotu, vrchol Bradavicu, Východnú Vysokú a Gerlachovský štít (2655 m n.m.).

Na celej výstupovej trase z Hrebienka sa nenachádzajú žiadne reťaze, alebo stúpacie železá. Počas záverečného stúpania budeme prechádzať cez skalnatý a sutinový terén a ponad niekoľko žľabov. Treba tu zvýšiť opatrnosť a v prípade namrznutého terénu si obuť mačky.

Slavkovský štít

Na Hrebienok lanovkou zo Starého Smokovca

Pokiaľ si chcete túru zjednodušiť, odporúčame použiť pozemnú lanovku zo Starého Smokovca na Hrebienok. Cenník a cestovný poriadok nájdete tu.

Výstup na Slavkovský štít

Na vrchol Slavkovského štítu vedie z Hrebienka modrá turistická značka. Východzími miestami túry sú Starý Smokovec, alebo Hrebienok.

Kratšia výstupová cesta vedia po trase: HrebienokPod Slavkovským štítom – Slavkovská vyhliadka – Slavkovský štít (čas chôdze hore do 4 hod., prevýšenie 1178 m) – najprv červená a potom modrá značka

Prídete sem aj zo Starého Smokovca po trase: Starý Smokovec, TEŽ – Pod Slavkovským štítom – Slavkovská vyhliadka – Slavkovský štít (čas chôdze hore do 5 hodín, prevýšenie 1459 m) – modrá značka

Trasa zo Sliezskeho domu pokračuje cez Rázcestie pod Slavkovským štítom – Slavkovská vyhliadka – Slavkovský štít (čas výstupu do 4:30 hod., prevýšenie 1188 m) – najprv červená a potom modrá značka

Slavkovský štít

Platí zimná uzávera

Chodník od Slavkovskej vyhliadky na Slavkovský štít je uzavretý od 1.11. do 14.6., počas zimnej uzávery Vysokých Tatier.

Trasa na Slavkáč zo Starého Smokovca

Výstup zo Starého Smokovca vám zaberie po modrej značke približne 5 hodín a zostup asi 3 hodiny 30 minút. Z Hrebienka použite najprv červenú tatranskú magistrálu v smere na Sliezsky dom, kde sa približne po 20 min. napojíte na rozcestníku Pod Slavkovským štítom na modrú značku.

Za pozornosť stojí aj Slavkovská vyhliadka, prezývaná Maximiliánka, ktorá po ceste ponúka možnosť zastaviť sa a pozorovať časť Veľkej Studenej doliny. Orientáciu uľahčí podrobná mapa okolia.

Parkovanie a verejná doprava

Verejné parkovisko v Starom Smokovci, neďaleko žel. stanice, alebo parkovací dom pri lanovke na Hrebienok. Autobusová a železničná stanica v Starom Smokovci, vzdialené sú 10 minút chôdze od pozemnej lanovky na Hrebienok.

Kam v okolí?

Turistické chodníky z Hrebienka pokračujú cez Vodopády Studeného potoka a Rainerovu chatu na Zamkovského chatu, Zbojnícku chatu, Téryho chatu, alebo na Skalnaté pleso.

Podcast – Slavkovský štít

Údaje o dĺžke a čase sú informatívne a namerali sme ich na trase Hrebienok – Pod Slavkovským Štítom – Slavkovská vyhliadka – Slavkovský štít a späť.

Decathlon - Turistika

Dĺžka:12 km Čas:8 hod Stúpanie:1185 m Klesanie:1185 m Lokalita: Vysoké Tatry Náročnosť: ťažká Prístupový
bod:
Hrebienok, Starý Smokovec
Turistická
značka:
červená, modrá
Trasa: Hrebienok - Pod Slavkovským Štítom - Slavkovská vyhliadka - Slavkovský štít a späť Občerstvenie: Reštaurácia Hrebienok Bilikova chata Súbor GPX: stiahnuť

Malý Rozsutec
Malá Fatra Malý Rozsutec
Sninský kameň
Vihorlat Sninský kameň