Lomnické sedlo

Vysoké Tatry

Lomnické sedlo je prepojené krátkym turistickým chodníkom s Lomnickou vežou. Označený je zelenou značkou. Celková dĺžka turistického chodníka je približne 500 metrov a považuje sa za tatranskú zvláštnosť. Oficiálne je toto miesto dostupné len lanovkou zo Skalnatého plesa. Pozrite si aktuálne počasie na Lomnickom sedle cez webkameru.

Na Lomnickom sedle (2190 m n.m.) sa nakrúcal kultový tatranský film Medená veža. Bolo to v roku 1970. Pod sedlom sa nachádza najstrmšia zjazdovka na Slovensku.

Lomnické sedlo
Lomnické sedlo

Lomnické sedlo a Lomnická veža ponúkajú výhľady na Malú Studenú dolinu, Téryho chatu, dominantný je tiež Slavkovský štít. Ďalej môžeme pozorovať Prostredný hrot, Ľadový štít, Baranie rohy, Pyšný štít a napokon najbližší Lomnický štít (2634 m n.m.)

Priamo z Lomnického sedla podnikajú horolezci a vodcovia výstup na Lomnický štít, tzv. štandardkou cez Emericiho nárek.

Lanovka zo Skalnatého plesa na Lomnické sedlo

Sedačková lanovka do Lomnického sedla premáva celoročne. Čas jazdy zo Skalnatého plesa je približne 7 minút. Lístok na lanovku z Tatranskej Lomnice a Skalnatého plesa si zakúpite pohodlne priamo cez web tu. Cez GoPass kartu sa dá na lístku ušetriť. Ušetríte aj pri kúpe lístka cez samoobslužný terminál v stredisku. Lístky sú neprenosné. V cene lístka nie je zahrnuté poistenie na hory. Podrobný cenník lanoviek na túto sezónu TU.

Lomnické sedlo

Túra z Tatranskej Lomnice a zo Starého Smokovca

Pešo z Tatranskej Lomnice, alebo Starého Smokovca, Hrebienka po značenom turistickom chodníku na Skalnaté pleso. Odtiaľto lanovkou na Lomnické sedlo.

Najpohodlnejší prístup zabezpečí kabínková lanovka z Tatranskej Lomnice. Premáva celoročne na trase Tatranská Lomnica – Štart – Skalnaté pleso a Skalnaté pleso – Lomnické sedlo.

Parkovanie a verejná doprava

Verejné parkovisko v Tatranskej Lomnici, pri údolnej stanici kabínkovej lanovky. Železničná a autobusová stanica v Tatranskej Lomnici.

Kam v okolí?

Zo Skalnatého plesa vedú turistické chodníky cez Skalnatú chatu na Zamkovského chatu, Rainerovu chatu a Hrebienok. A cez Veľkú Svišťovku na Chatu pri Zelenom plese. Lanovka zo Skalnatého plesa pokračuje na Lomnický štít.

Ubytovanie so zľavou vo Vysokých Tatrách

foto: Shutterstock, Young Shanahan


Čas:
3 hod
Stúpanie:
440 m
Klesanie:
440 m
Lokalita Vysoké Tatry
Náročnosť stredná
Prístupový bod Skalnaté pleso
Turistická značka zelená
Trasa Skalnaté pleso - Lomnické sedlo a späť
Občerstvenie

Skalnatá chata Skalnaté pleso