Poznáte tieto tajomné miesta na Slovensku?

Slovensko

Možno neuveríte, že tieto tajomné miesta sa nachádzajú na Slovensku.

Tunel, cez ktorý nikdy neprešiel vlak, opustený kláštor v Karpatoch, vytesané miestnosti v skale, záhadné kamenné gule, jaskyňa s hĺbkou až 14 poschodí, alebo tajomné Čachtické podzemie…

Slavošovský tunel – Gemer

Tajomný tunel, cez ktorý nikdy neprešiel vlak? A to nie je všetko! V blízkosti sa nachádza ešte druhý opustený Koprášsky tunel a viadukt. Nech sa páči, vstúpte. Je otvorené.

Slavošovský tunel
Slavošovský tunel – foto: Shutterstock

Jaskyňa Čertova pec – Radošina

Verejnosti takmer neznáma jaskyňa Čertova pec ukrýva jedno veľké tajomstvo. Patrí medzi úplne najstaršie jaskynné osídlenia na Slovensku. Legenda hovorí o tom, že ju vyhĺbili čerti, a tak dostala aj svoje meno.

Čertova pec
Jaskyňa Čertova pec – foto: Shutterstock

Kostol a kláštor svätej Kataríny Alexandrijskej – Malé Karpaty

Od roku 1786 opustený kláštor, ktorý sa nachádza mimo civilizácie v lesoch Malých Karpát, nad obcou Dechtice. Pomenovanie dostal po sv. Katarínke, ktorá sa tu údajne zjavovala v 16. storočí.

Kláštor Katarínka
Kláštor Katarínka – foto: Shutterstock

Tesárske Dúpence – Krupina

Aj vy si kladiete otázku, čo sú zač? Tesárske Dúpence boli umelo vysekané človekom do pieskovcovej horniny. Pravdepodobne slúžili ako skrýše pred Turkami. Ale legenda hovorí, že vznikli oveľa skôr. Prečo?

Tesárske Dúpence
Tesárske Dúpence – foto: Shutterstock

Kamenné gule Megoňky – Kysuce

Svetová záhada na Slovensku. Doteraz nevieme presne vysvetliť ako tieto pieskovcové gule vznikli. Podobné gule nájdete už len v USA, Rumunsku, na Novom Zélande alebo v Grónsku. Nahliadnite.

Megoňky kamenné gule
Megoňky – foto: Turisticky.sk

Jaskyňa mŕtvych netopierov – Nízke Tatry

Najtajomnejšia jaskyňa na Slovensku. Chodby majú dĺžku až 20 kilometrov, zaznamenaných je 14 poschodí. Hlboká je až 324 metrov. Áno, mŕtve netopiere tu nájdete tiež. Odvážite sa?

Jaskyňa mŕtvych netopierov
Jaskyňa Mŕtvych netopierov – foto: JMN

Františkova huta – Podbiel na Orave

Stará továreň na výrobu železnej rudy, ktorá údajne nikdy nebola dokončená. Bola v prevádzke do roku 1862. Aj dnes tu ešte nájdete pec, kde sa tavilo železo. Pozrite sa, prečo patrí medzi tajomné miesta na Slovensku.

Františkova huta
Františkova huta – foto: Shutterstock

Archeoskanzen Havránok – Liptov

Archeológom sa tu podaril objav, ktorý každému naháňa hrôzu. Uprostred hradiska našli vytesanú jamu do skaly a v nej ľudské kosti a lebky zmrzačených ľudí. Havránok je najstaršie keltské osídlenie na Slovensku.

Archeoskanzen Havránok
Archeoskanzen Havránok – foto: Shutterstock

Čachtický hrad – Čachtice

Hlavné pôsobisko krvavej grófky. Alžbeta Bátoriová podrobne poznala tajomné miesta na Čachtickom hrade. Napokon tu zahynula vo väzení, v roku 1614.

Čachtický hrad
Čachtický hrad – foto: Turisticky.sk

Čachtické podzemie – Čachtice

Aktuálne zatvorené. Krvavá grófka môže pokojne odpočívať a vy sa pozrite ako to vo vnútri vyzerá. Trochu strašidelné?

Čachtické podzemie

Lokalita Slovensko