Rozhľadňa Tábor

Kysuce

Rozhľadňa Tábor s nadmorskou výškou 697 m n. m. je ideálnym turistickým cieľom pre rodinnú prechádzku. Kysucké Nové Mesto je odtiaľto na dohľad. Trasa na vyhliadku nie je náročná a môžete ju spojiť napríklad s opekaním, či spoločným piknikom.

Vyhliadka je postavená z drevenej konštrukcie, má štyri poschodia a pod zastrešením sú umiestnené dva drevené stoly s lavicami. Hneď vedľa rozhľadne sa nachádza ohnisko.

Od rozhľadne je za priaznivého počasia výhľad na Kysucké Nové Mesto a kopce Malej Fatry. Môžete odtiaľto vidieť majestátny Veľký Rozsutec a jeho mladšieho brata Malý Rozsutec, ďalej Stoh, Chleb alebo Veľký Kriváň. Priamo pred Malou Fatrou dobre rozoznáme Ľadonhoru, Malý a Veľký Vreteň, Rochovicu a Brodnianku.

Rozhľadňa Tábor

Rozhľadňa Tábor z Kysuckého Nového Mesta

Modrá turistická značka nasmeruje zo železničnej stanice Kysucké Nové Mesto. Výstup na Rozhľadňu Tábor bude trvať touto variantou približne 1 hodinu. Turistický chodník prechádza spočiatku po panelovej ceste okolo vodojemu, a potom pokračuje po lesnom chodníku, po ktorom prídeme až pred rozhľadňu.

Ďalšiu možnosť prístupu ponúka zelená značka z obce Nesluša, hore sme do 1:30 hod., alebo z Ochodnice do 1:45 hod.

V okolí vyhliadky prebiehala ťažba dreva, značenie treba pozorne sledovať. V daždivé a zimné obdobie je cesta premočená a blatistá.

Parkovanie a verejná doprava

Parkovisko pred zdravotným centrom v Kysuckom Novom Meste, Kukučínova ulica č. 2739. Odtiaľto pokračujte po modrej značke. Čas výstupu touto variantou je približne 45 minút. Železničná a autobusová stanica Kysucké Nové Mesto. V obci Nesluša vystúpte na zastávke Nesluša, ObÚ a pokračujte po zelenej značke.

Kam v okolí?

Preskúmajte ďalšie rozhľadne na Kysuciach: Rozhľadna v Divinke, Rozhľadňa Zákopčie, Rozhľadňa na Hladkom vrchu, alebo Rozhľadňa u Jantov nad Krásnom nad Kysucou. V blízkosti sa vydajte na túru na Vyhliadku na Dubni, prípadne na Veľký Vreteň

Údaje o čase dĺžke a prevýšení sú informatívne. Namerali sme ich na trase Kysucké Nové Mesto, zdravotné stredisko – Rozhľadňa Tábor.


Dĺžka:
3 km
Čas:
0:45 hod
Stúpanie:
346 m
Lokalita Kysuce
Náročnosť ľahká
Prístupový bod Kysucké Nové Mesto, Nesluša, Ochodnica
Turistická značka modrá, zelená
Trasa Kysucké Nové Mesto, zdravotné stredisko - Rozhľadňa Tábor