Rozhľadňa Tábor

Kysuce

Rozhľadňa Tábor s nadmorskou výškou 697 m n.m. je ideálnym turistickým cieľom pre rodinnú prechádzku. Kysucké Nové Mesto je odtiaľto na dohľad.

Vyhliadka je postavená z drevenej konštrukcie, má štyri poschodia a pod zastrešením sú umiestnené dva drevené stoly s lavicami. Hneď vedľa rozhľadne sa nachádza ohnisko.

Z vrchu rozhľadne je za priaznivého počasia kruhový výhľad najmä na pohorie Malej Fatry. Môžete vidieť majestátny Veľký Rozsutec a jeho mladšieho brata Malý Rozsutec, ďalej Stoh, Chleb alebo Fatranský Kriváň.

Priamo pred Malou Fatrou je krásne vidieť Ľadonhoru, Malý a Veľký Vreteň, Rochovicu a Brodnianku.

Trasa:

Navrhujeme trasu po modrej turistickej značke, ktorá začína na železničnej stanici Kysucké Nové Mesto. Výstup na Tábor bude trvať touto variantou približne 1 hodinu.

Turistický chodník vedie najprv po panelovej ceste okolo vodojemu, a potom pokračuje po lesnom chodníku, ktorý vás dovedie priamo pred rozhľadňu.

Prebiehala tu v minulosti ťažba dreva, značenie treba pozorne sledovať. V daždivé a zimné obdobie je cesta premočená a blatistá.

Ďalšie možnosti prístupu ponúka zelená značka z obce Nesluša, dĺžka výstupu približne 1 hodina 30 minút, alebo z Ochodnice je to hore na vrchol približne 1 hodina 40 minút.

Parkovanie:

Parkovisko sa nachádza pred zdravotným centrom v Kysuckom Novom Meste, Kukučínova ulica č. 2739. Odtiaľto pokračujte po modrej značke. Čas výstupu touto variantou je približne 40 minút.

Verejná doprava:

Železničná a autobusová stanica Kysucké Nové Mesto. V obci Nesluša vystúpte na zastávke Nesluša, ObÚ a pokračujte po zelenej značke.

Kam v okolí?

Navštívte Rozhľadnu v Divinke, Vyhliadku na Dubni, alebo Rozhľadňu na Hladkom vrchu.

Údaje o čase dĺžke a prevýšení sú informatívne. Namerali sme ich na trase Kysucké Nové Mesto, železničná stanica – Rozhľadňa Tábor.

Zľavy na pobyty na Slovensku


Dĺžka:6 km Čas:2 hod Stúpanie:340 m Klesanie:340 m Lokalita:Kysuce Náročnosť:stredná Prístupový
bod:
Kysucké Nové Mesto, Nesluša, Ochodnica
Turistická
značka:
modrá, zelená
Trasa:Kysucké Nové Mesto, železničná stanica - Rozhľadňa Tábor a späť
Slanický ostrov

Kam na výlet na Orave?

Orava


Hrad Červený kameň

Hrad Červený Kameň

Malé Karpaty
1 km2 hodľahká náročnosť


Kráter vo Vyšných Ružbachoch

Kúpele Vyšné Ružbachy

Vyšné Ružbachy