10 najčítanejších článkov na Turisticky.sk v roku 2020

Slovensko

Aj v roku 2020 sme vás radi inšpirovali tipom na výlet, alebo turistiku! Pripravili sme rekapituláciu top miest, ktoré neušli pozornosti a stali sa hitmi minulej sezóny. Poďte sa pozrieť na 10 najčítanejších článkov na Turisticky.sk, ktoré vás v uplynulom roku 2020 najviac zaujali.

Tatranský ľadový dóm 2020/2021

Prvú priečku už tradične obhájil Tatranský ľadový dóm v sezóne 2020/2021. Aktuálne je od 19.12. dočasne zatvorený a my veríme, že sa situácia zlepší a do ľadového dómu sa ešte dostaneme. Určite vás o tom v tomto článku budeme informovať.

Tatranský ľadový dóm 2020/2021
foto: Marek Hajkovsky

Ferrata Skalka

Skokanom roka 2020 sa stal dlhý vysutý lanový most na Skalke, ale aj nová pavúčia sieť s výškou takmer 80 metrov. Obdivovali ste najdlhší ferratový most na Slovensku s celkovou dĺžkou 78 metrov a miestami výškou až 45 metrov. Ferrata na Skalke má tento rok naplánované otvorenie od 1.6.2021. Ponúka lezecké cesty s rôznym druhom obtiažnosti!

Ferrata Skalka
foto: Visit Kremnica

Minčol

Už tradične sa vysokej obľube turistov teší Minčol v Malej Fatre. Najčastejšie vyhľadávate trasu z Višňového, ale prídete sem aj z Turia, alebo po hrebeňovke z Martiniek.

Minčol
foto: Turisticky

Jánošíkove diery – malý okruh

Najobľúbenejšia turistika v Malej Fatre? Turisti rozhodli! Podľa počtu návštev je najobľúbenejší malý okruh cez náučný chodník Jánošíkove diery. Dávame do pozornosti aj Veľký okruh cez Jánošíkove diery, alebo kompletný prehľad s mapou.

Jánošíkove diery
Jánošíkove diery – zrekonštruované rebríky

Vysoká z Kuchyne

Jeden z najfotogenickejších vrcholov v Malý Karpatoch sa nachádza neďaleko obce Kuchyňa. Ak máte radi čísla a štatistiky, je to druhá najvyššia hora tohto pohoria a u nás v hitparáde návštevnosti dosiahla slušné 5. miesto.

Vysoká z Kuchyne
foto: Shutterstock

Manínska tiesňava

Jednu z najúchvatnejších tiesňav na Hornom Považí môžete obdivovať nad Považskou Teplou a volá sa Manínska Tiesňava. Najkrajšie krásy okolia ponúka okružný náučný chodník cez tiesňavu a Veľký Manín. Aj tento výlet sa dostal do top 10 najčítanejších článkov na webe Turisticky.sk.

Manínska tiesňava
foto: Turisticky

Vyhliadkova veža Devínska Kobyla

Novinka minulého roka medzi slovenskými rozhľadňami a vyhliadkami, a hneď všetky predbehla. Ponúka výhľad na tri susediace štáty, z troch vyhliadkových plošín, ktoré sú umiestnené v rôznych výškach a smeroch. Výška konštrukcie je 21 metrov a prejdete celkovo cez 112 schodov. Vďaka špecifickej konštrukcii a tvaru, dostala pomenovanie Modlivka.

Vyhliadková veža Devínska Kobyla
foto: Mestská časť – Devínska Nová Ves

Veľký Manín

Strážovské vrchy siahajú od vrchu Vápeč až po Hrad Hričov v Hričovskom Podhradí. Turistiku na Veľký Manín je ideálne spojiť okruhom cez Manínsku tiesňavu. Určite sa vám to bude páčiť.

Veľký Manín
foto: Turisticky

Rozhľadňa Háj

Náučný chodník Zvonička, ktorý začína v meste Nová Baňa, má dĺžku viac ako 6 kilometrov. Je nenáročný, obojsmerný, okružný a celoročne prístupný. Prvou zastávkou je areál novobanskej Zvoničky, ktorá bola pristavená ku kaplnke v Kohútove, aby sa zvuk zvonov mohol lepšie rozliehať Novou Baňou. Ďalšie miesta náučného chodníka sú Červená a Havrania skala, odkiaľ je krásny výhľad do údolia Hrona.

Rozhaľdňa Háj
foto: Shutterstock

Kráľova hoľa

Kráľova hoľa je opradená povesťami, ospevovaná básnikmi. Patrí k najnavštevovanejším vrchom Nízkych Tatier. Poskytuje jedinečný výhľad na Spiš, Vysoké Tatry, Liptov ale aj Horehronie. V okolí Kráľovky pramenia rieky Čierny Váh, Hron, Hnilec a Hornád. Aj preto dostala pomenovanie Matka štyroch riek.

foto: Milan Bališin

Tak to bolo 10 najčítanejších článkov na Turisticky.sk v roku 2020. V Novom roku 2021 vám želáme najmä pevné zdravie a veľa zážitkov na cestách so skvelými ľuďmi.


Lokalita: Slovensko