Kam na výlet v Tatrách?

Vysoké Tatry

Tatry sú veľmi veľkým lákadlom pre každého, najmä počas pandémie, kedy sa neodporúča cestovať do zahraničia. V Tatrách je veľmi veľa zaujímavých miest, ktoré môžu turisti obdivovať. Kam sa vybrať na výlet v Tatrách?

Lomnický štít
Lomnický štít

Veľhory ponúkajú široké spektrum vyžitia a veľa možností trávenia voľného času. Či už ich navštívite počas zimy, alebo počas leta, vždy je tu čo robiť a obdivovať. Turistika v Tatrách ponúka širokú škálu atraktivít. Poznáte najkrajšie miesta v Tatrách?

Štrbské pleso
Štrbské pleso – foto: Shutterstock

Štrbské pleso a obec Starý Smokovec je jednoznačne top. Tieto miesta nesmiete vynechať, ak ste tu na dovolenke, sú totiž symbolmi Tatier. Na Štrbské pleso sa rýchlo dopravíte pomocou Zubačky. Okolie plesa sľubuje nenáročnú turistiku. Pozeranie na pokojnú hladinu Štrbského plesa v obklopení hôr prinesie pokoj do vašej vystresovanej duše. Budete vnímať čas akoby sa zastavil.

Starý Smokovec – foto: Ing. Mgr. Jozef Kotulič

Starý Smokovec je najkrajšia slovenská dedinka. Nachádza sa v nej unikátna architektúra a podmanivá okolitá príroda. K zaujímavostiam Starého Smokovca patrí miestny historický kostol Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Starý Smokovec je miestom  na oddych a nenáročné prechádzky. Centrom a symbolom Starého Smokovca je unikátna secesná architektúra Grand hotela.

Chodník korunami stromov Bachledka
foto: Chodník korunami stromov Bachledka

Ani jeden návštevník nesmie vynechať prehliadku Bachledovej doliny ( ľudovo Bachledky) a chodník v korunách stromov. Nezabudnuteľná prechádzka v korunách stromov si podmaní svojím čarom každého návštevníka. V súčasnosti patrí medzi top miesta Tatier a celého Slovenska. Pozrite sa z oblakov na koruny stromov a nadýchajte sa čerstvého tatranského vzduchu.

Zľavy na pobyty na Slovensku
Chata pod Rysmi
Chata pod Rysmi – foto: Shutterstock

Chata pod Rysmi je najvyhľadávanejšia chata v Tatrách. Poskytuje návštevníkom nezabudnuteľný panoramatický výhľad na Vysoké Tatry. No musíte sa pripraviť na poriadnu túru, cesta k nej je pomerne náročná. Predstavuje však jednu z top tipov pre turistiku v  Tatrách. Patrí medzi najkrajšie miesta v Tatrách.

Morskie oko

Medzi najkrajšie miesta v Tatrách patrí určite Morské oko na Poľskej strane Tatier. Neobíde ho ani jeden turista. Je situované v blízkosti Ždiaru. Nádherné jazierko ukryté medzi horami je veľkolepé a rado privíta každého turistu. Dostanete sa naň konským záprahom, a to dokonca aj v zime. Dychberúca prechádzka okolo jazierka je nenáročná. Jeho okolie je nádherné a nedotknuté človekom.

Osturňa – foto: Karelj

Rázovitá dedinka Osturňa je typická goralská obec, ktorá je dnes pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry (PRĽA). Osturňa na Zamagurí odráža tradičnú architektúru a kultúru Goralov na Zamagurí. Predstavuje ideálny výlet aj  pre tých najmenších.  Táto zachovalá obec si vás podmaní svojím starobylým dojmom a zaujímavou architektúrou.

Lomnická veža
Lomnická veža – foto: Shutterstock

V Tatrách sú aj iné zaujímavé miesta, ale pokúsili sme sa vybrať tie najkrajšie. Tatry neprejdete ani za deň, ani za týždeň, pretože sľubujú nekonečné množstvo turistických atraktivít.

Kam na výlet vo Vysokých Tatrách?

Môžete si vybrať z nasledujúcich tipov na výlet a tu nájdete viac ako 50 miest kam vyraziť v Tatrách na túru.

autor: Natália Bosáková

Lokalita: Vysoké Tatry