Najkrajšie miesta bez turistov

Slovensko

Pri našich potulkách po Slovensku vždy radi zablúdime do miest, ktoré nás očaria svojou nádhernou nedotknutou prírodou a vzácnymi pamiatkami. Príroda a ticho lieči a našťastie sa ešte stále môžeme ukryť v lone divokej prírody. Vychutnajme si tento okamih a zažime neopakované momenty, aké nám príroda ponúkne. Spoznajme a objavme najkrajšie miesta na Slovensku bez turistov.

Dolina Obšívanka

Plánujete výlet na málo navštevované miesto v okolí obce Terchová, určite si naplánujte túto trasu. Je až zarážajúce, že mnohí návštevníci toto miesto považujú za najkrajšie v celej Malej Fatre, napriek tomu zostáva pre mnohých dosiaľ neobjavená.

Dolina Obšívanka
Obšívanka – foto: Turisticky.sk

Cyklotrasa Štrba – Čierny Váh

Patrí medzi skutočné cyklistické lahôdky. Cyklotrasa na Čierny Váh vedie nádherným tichým prostredím, na hranici NP Nízke Tatry. Z veľkej časti aj po telese bývalej Považskej lesnej železnice. Cestou zo Štrby sa navyše môžete kochať nádherným výhľadom na Vysoké Tatry. Neváhajte ani chvíľu a vyrazte!

Cyklotrasa Čierny Váh
Cyklotrasa Čierny Váh – horná nádrž

Stratenská tiesňava

Najkrajšie miesta bez turistov v Slovenskom raji? Nenápadná Stratenská tiesňava sa ukrýva nad obcou Stratená. Nachádzajú sa v nej úžasné prírodné poklady. Zo všetkých roklín Slovenského raja je takmer zabudnutá a turistami neobjavená. Pozor, nemýľte si ju so Stratenským kaňonon.

Stratenská tiesňava

Poludnica

Každý švárny lipták musí aspoň raz za život zdolať Poludnicu. Objavte krásy tohto úžasného miesta, pekné výhľady a jaskyňu s tajomstvom.

Poludnica
Poludnica – foto: Turisticky.sk

Tajch Ottergrund

Toľko krásnych tajchov, ale iba jeden môže byť najvyšší. Predstavujeme Tajch Ottergrund nad Banskou Štiavnicou. Raňajky tu budú chutiť ešte lepšie, ako v meste 🙂

Tajch Ottergrund
Tajch Ottergrund – foto: Turisticky.sk
Zľavy na pobyty na Slovensku

Rakytov

Toto miesto nás úplne pohltilo, neďalko sa nachádza romantická Útulňa Limba so zázračnou vaničkou. Rakytov je najvyšší vrchol tzv. liptovskej Veľkej Fatry. Má nadmorskú výšku 1567 m n.m. Z Rakytova sa otvárajú nekonečné výhľady na Malú a Veľkú Fatru, Nízke aj Západné Tatry.

Rakytov
Rakytov – foto: Turisticky.sk
Útulňa Limba
Útulňa Limba – foto: Turisticky.sk

Dražovský kostolík

Celebrita medzi slovenskými kostolíkmi. Tento bol dokonca na slovenskej 50 korunáčke. Kto si to ešte pamätá, nech klikne.

Dražovský kostolík
Dražovský kostolík – foto. Shutterstock

Juráňova dolina

Každý pozná Oravice, ale nie každý pozná Juráňovu dolinu, ktorá tu začína. Dokonca je z časti bezbariérová. Jej záver ukrýva jednu z najkrajších tiesňav na Slovensku.

Juráňova dolina
Juráňova dolina – foto: Turisticky.sk

Rozhľadňa na Hladkom vrchu

Rozhľadne na kysuciach rastú ako huby po daždi. O tejto ste už počuli?

Rozhľadňa na Hladkom vrchu
Rozhľadňa na Hladkom vrchu – foto: Turisticky.sk
Zľavy na pobyty na Slovensku

Veľký Manín

Nad Považskou Teplou máme na celý deň o zábavu postarané. Manínska Tiesňava, Veľký Manín, Skalné okno, Partizánska jaskyňa, Kostolecký dóm. Najkrajšie výhľady ponúka odbočka od rozcestníka pri Vápencovej jaskyni. Odtiaľto zo skalnej terasy budeme pozorovať Malý Manín a v diaľke Súľovské skaly.

Veľký Manín
Veľký Manín – foto: Turisticky.sk

Veľký Sokol

Najdivokejšia tiesňava v Slovenskom raji. Kto raz vkročí, navždy zdivočie. Vraj všetky slovenské divožienky pochádzajú odtiaľto.

Roklina Veľký Sokol
Veľký Sokol – foto: Turisticky.sk

Skalný hríb – Čertova skala

Takúto záhadnú skalu by ste inde na Slovensku, dokonca v celej Európe, hľadali márne. Skalný hríb – Čertova skala sa nachádza v prírodnej rezervácii Boky, len neďaleko od mesta Zvolen, na juhu Kremnických vrchov. Je to skutočný prírodný unikát.

Skalný hríb - Čertova skala
Čertova skala – foto: Shutterstock

Tichá dolina

Totálny gýč medzi tatranskými výhľadmi. Ak máte silnú túžbu stretnúť medveďa, hlucháňa, alebo Erika Baláža vybehnite sem.

Tichá dolina
Tichá dolina – foto: Shutterstock

Jamské pleso

Raj tatranských kačičiek a skokanov hnedých, ukrytý v Limbovom háji. Cestou prejdete cez zurčiaci tatranský potôčik. A to je prosím pekne Biely Váh. Pramení pod Kriváňom.

Jamské pleso
Jamské pleso – foto: Shutterstock

Pošlite nám svoj tajný tip na info@turisticky.sk

Lokalita: Slovensko

Ferrata Nitra Zobor
Nitra Ferrata Nitra Zobor
Kaštieľ Betliar
Gemer Kaštieľ Betliar